אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון ונטפליקס, מאחוריכן: עליבאבא תפיק סרט קולנועי צילום: בלומברג

אמזון ונטפליקס, מאחוריכן: עליבאבא תפיק סרט קולנועי

ענקית האינטרנט הסינית הולכת בעקבות חברות אינטרנט מערביות וגם היא תתחיל ליצור תכנים מקוריים. בניגוד ליאהו, אמזון, נפליקס ואחרות, עליבאבא לא תסתפק רק בסדרת טלוויזיה או סדרת אינטרנט, אלא תיצור סרט קולנועי באורך מלא ובתקציב גבוה

12.01.2015, 15:44 | עומר כביר
איום חדש על הוליווד? ענקית האינטרנט הסינית עליבאבא הודיעה היום (ב') שהיא נכנסת באופן רשמי לתחום התוכן המקורי, ותפיק סרט עתיר תקציב באורך מלא. בכך מצטרפת החברה לחברות טכנולוגיה אחרות, דוגמת נטפליקס ואמזון, שנכנסו לתחום הפקות התוכן, אבל בניגוד אליהן עושה את זה בגדול יותר ולא מסתפקת "רק" בסדרת טלוויזיה.

קראו עוד בכלכליסט

את הסרט, שיקרא בָּאי דוּ זֶ'ן (איש המעבורת), יביים הבמאי ההונג-קונגי המוערך וונג קאר-וואי וייככב בו השחקן טוני ליונג. הוא יופק על ידי חטיבת התוכן של עליבאבא, Albaba Pictures Group, מיתוג מחדש של חברת התוכן האינטרנטי ChinaVision ושנרכשה על ידי עליבאבא במרץ שעבר תמורת 804 מיליון דולר.

וונג קאר-וואי, במאי הסרט העתידי של עליבאבא וונג קאר-וואי, במאי הסרט העתידי של עליבאבא וונג קאר-וואי, במאי הסרט העתידי של עליבאבא

הסרט לא מיועד להקרנה בבתי קולנוע, אלא יופץ בצורה מקוונת באמצעות שירותים קיימים של עליבאבא בסין, כגון אתרי הקניות Taobao ו-Tmail.com. בין השאר צפויה החברה להשתמש באתרים אלו על מנת לפרסם ולשווק את הסרט, וליצור שיתופי פעולה עם סוחרים באתרי הקניות למכירת מרצ'נדייז מהסרט. עליפיי, שירות התשלומים המסונף לחברה, ישחק תפקיד מרכזי במכירות המוצרים השונים הקשורים לסרט.

"נעשה שימוש בטכנולוגיות המחשוב בענן והביגדאטה של קבוצת עליבאבא על מנת להתחבר לצרכי הצרכנים וליצור אקוסיסטם לסרט זה ולסרטים וסדרות טלוויזיה שנפיק בעתיד", אמר, מנכ"ל Alibaba Pictures, גָ'אנְג צְ'יָאנְג, בהודעה לעיתונות.

הסרט הוא לא היוזמה היחידה של עליבאבא בתחום הבידור והמדיה. ביוני 2013 רכשה החברה את שירות המוסיקה סטרימינג Xiami.

שוק הקולנוע הסיני משגשג

סין נחשבת לשוק השני בגודלו בעולם במהכנסות ממכירת כרטיסי קולנוע, אחרי ארה"ב. היקף מכירות הכרטיסים ב-2014 רשם זינוק של 36% והסתכם ב-4.8 מיליארד דולר. ואולם, רוב הביקוש הינו לסרטים מערביים, דבר שהביא את האולפנים הגדולים ליצור סרטים שמתחנפים לקהל הסיני ומתרחשים בסין, דוגמת הסרט האחרון בסדרת סרטי הרובוטריקים שחלקו מתרחש בסין ומציג, בין השאר, את הממשל הסיני כגוף יעיל ומהיר תגובה. במקרה אחר, יוצרי הסרט "לופר" עם ברוס ויליס קיבלו מענק משמעותי על מנת להעתיק חלק מאירועי הסרט לגרסה עתידנית של שנגחאי.

ב-2017 אף צפוי הממשל הסיני להגדיל את מכסת הסרטים הזרים המורשים להציג בבתי הקולנוע בסין, מהלך שצפוי להגדיל את הביקוש להם עוד יותר.

היוצרים הסיניים, מנגד, מתקשים יותר לזכות בהצלחה משמעותית בבתי הקולנוע. היוזמה החדשה של עליבאבא מצטרפת ליוזמות דומות שהיא מפעילה עבור קהילת יוצרי הקולנוע המקומית, כגון שירותי הלוואות, ביטוח וגיוס המונים. המודל העסקי של עליבאבא יכלול הפצה מקוונת ושיתוף פעולה עם סוחרים קטנים יספק ליוצרי הקולנוע עם ערוצי הכנסות חדשים ויחודיים, וגם יגדיל את העניין בסרט בקרב הצרכנים ויוכל לשמש כזרוע שיווקית יעילה במיוחד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות