אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיזם המשומשות החדש של כלמוביל: רשת לסחר ברכבים פרטיים

מיזם המשומשות החדש של כלמוביל: רשת לסחר ברכבים פרטיים

מדובר ברשת דיגיטלית בשם SWITCH המיועדת לחבר בין מוכרי רכבים לרוכשי רכבים. הרשת מלווה את הלקוחות במהלך כל תהליך ביצוע העסקה

12.01.2015, 18:12 | תומר הדר

קבוצת כלמוביל, יבואנית יונדאי, מיצובישי ומרצדס השיקה היום את SWITCH - רשת סחר רכב דיגיטלית - המיועדת לחבר בין מוכרי רכבים לרוכשי רכבים. הרשת מלווה את הלקוחות במהלך כל תהליך ביצוע העסקה: משלבי בדיקת תקינותה של המכונית ועד לשלבי התמחור, ביצוע העסקה והעברת הכספים.  

קראו עוד בכלכליסט

מתקני SWITCH שוכנים בפי גלילות, במקום בו שכנו בעבר מתקני המכירה של בטר פלייס. יצוין שכלמוביל עצמה מחזיקה גם ברשת טרייד אין נוספת, "קונבנציונאלית", כלמוביל טרייד אין, שפעילותה של SWITCH נפרדת ממנה לחלוטין.

כך פועלת השיטה

מוכר הרכב פונה אל האתר הייעודי של SWITCH ומשאיר באתר מידע בסיסי על הערכב שברצונו למכור. אנשי הרשת מבצעים עבור הלקוח את תהליך תמחור הרכב, שבמסגרתו נבחן הרכב במכון מורשה של משרד התחבורה. את המחיר הרצוי קובע הלקוח, אך אנשי הרשת מלווים אותו בתהליך ומסייעים לו בביצוע התמחור.

לאחר תהליך הכנה מופיע הרכב באתר רשת SWITCH - אך הרכב אינו מוחזק במגרש מכוניות, כנהוג ברשתות הטרייד אין, אלא נשאר בידי הלקוח. בשלב זה מטפלים אנשי הרשת בפניות לקוחות המתעניינים ברכב, ובסופו של דבר מתאמים פגישה בין המוכר ובין הלקוח הפוטנציאלי. בכך בפועל מטפלים אנשי SWITCH בכל תהליך הרכישה והמכירה עבור הלקוח, מבלי שיצטרך לוותר ביום יום על מכוניתו כדי להעמידה במגרש מכוניות.

אנשי הרשת מבצעים גם את הליך הסינון ללקוחות. הרשת עצמה, בשונה מעסקי טרייד אין "מסורתיים" אינה מחזיקה במלאי רכבים, הנמצאים בידי לקוחותיה עד לשלב המכירה.

 

סטנדרטים נוקשים

הרשת עצמה מפעילה סטנדרטים נוקשים לגבי הרכבים שיותרו למכירה: מדובר במכוניות שגילן הוא רק עד שמונה שנים, הבעלות עליהן היא פרטית והקילומטראז' אינו עולה על 150 אלף קילומטרים. בדומה לרשתות הטרייד אין, הרשת מעניקה אחריות למכוניות הנמכרות באמצעותה של חצי שנה על מכלולי המנוע ותיבת ההילוכים. בנוסף, במקרה של אי שביעות רצון מעסקה, ניתן לקבל החזר וביטול עסקה בתוך חמישה ימים.

לדברי מייסד SWITCH, אסף חרל"פ: "עבור רוב האוכלוסייה רכישה ומכירה של רכב משומש מהווה סיוט של ממש. אנחנו מאמינים שאין סיבה שזה יהיה ככה ושיש אפשרות להפוך את השוק למשוכלל ויעיל, כפי שנעשה בכל העולם במגוון תעשיות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
למגיבים
לפני שמגיבים צריך לקרוא טוב את הכתבה להיכנס לאתר ולראות בדיוק מה הם עושים , כמה שווה לאדם שרוצה למכור רכב בלי לעשות כמעט כלום ורק לקבל בסוף את התשלום. לפי מה שהבנתי על רכב שמחירו 50000ש"ח משלמים עמלה של 2.5% שזה כ-1200ש"ח ומה עם כל העבודה שהם עושים בדיקת הרכב , אחריות חצי שנה! בכל מקרה אני גם מחכה לתגובות של אנשים שעשו עיסקה ובטוח שהתגובות יהיו טובות.
אלי  |  13.01.15
לכל התגובות