אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוטלו מכתבי הפיטורים ל-134 עובדי כיל צילום: עמית שעל

בוטלו מכתבי הפיטורים ל-134 עובדי כיל

הנהלת החברה התחייבה גם לא לנקוט בשום צעד חד צדדי ולהיכנס למו"מ אינטנסיבי עם העובדים וההסתדרות

13.01.2015, 13:17 | ניר צליק

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע ביטל את מכתבי הזימון לשימוע לפני פיטורים ל-134 עובדי מפעלי ים המלח. הדיון התקיים בעקבות בקשת ההסתדרות מבית הדין לביטול מכתבי השימוע לפני פיטורים.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות בקשת ההסתדרות, ביטלה הנהלת החברה את מכתבי הזימון לשימוע לפני פיטורים ל- 134 מעובדים מפעלי ים המלח. כמו כן הנהלת החברה התחייבה לא לנקוט בשום צעד חד צדדי ולהיכנס למו"מ אינטנסיבי עם העובדים וההסתדרות. ההסתדרות מצידה הסכימה להשהות בשלב הזה את הצעדים הארגוניים.

כיל הוציאה מכתבי זימון לעובדים לקראת פיטורים תחת הכוונה לבצע מהלך של חיסכון בעלויות, בהיקף של עד כ-500 עובדים. המהלך מגיע על רקע הירידה ברווחיות החברה בעקבות ירידת מחירי האשלג, כמו גם מהעובדה כי נטל המס על החברה צפוי לעלות אחרי שנת 2017.

סטפן בורגס, מנכ"ל כיל, צילום: נמרוד גליקמן סטפן בורגס, מנכ"ל כיל | צילום: נמרוד גליקמן סטפן בורגס, מנכ"ל כיל, צילום: נמרוד גליקמן

במפעלי ים המלח התנהל בחודשיים האחרונים סכסוך בין ההנהלה לעובדים על רקע כוונת ההנהלה לבצע צמצומים, והעובדים הפעילו עיצומים. על פי העובדים, בכוונת ההנהלה לבצע תוכנית התייעלות נרחבת בכל המפעלים, שתכלול פיטורים של מאות רבות של עובדים. במפעל הברום בנאות חובב כבר הוצאו בחודש שעבר 144 מכתבי שימוע לפיטורים, אך הם בוטלו בעקבות כניסת הצדדים למו"מ. המו"מ לא צלח, ובית המשפט שלח את הצדדים להמשיך ולהתדיין. במפעלי כי"ל בנגב עובדים כ-4,000 עובדים בשישה מפעלים: מגנזיום, ברום, מפעלי ים המלח, רותם אמפרט, פריקלס ומפעלי תובלה.

כיל כבר נפרדה לפני מספר חודשים מכ-120 עובדים במפעל רותם אמפרט על רקע הירידה ברווחיות החברה, כאשר תוכנית ההתייעלות של החברה צפויה לחסוך לה כ-80 מיליון דולר בשנת 2014. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות