אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכי טוב חוץ בנקאי: אלי להב ואיליק רוז'נסקי רוצים להיכנס לפיננסים צילום: חיים הורנשטיין

הכי טוב חוץ בנקאי: אלי להב ואיליק רוז'נסקי רוצים להיכנס לפיננסים

כך עולה מדיווח חברת הנדל"ן והאנרגיה הסולרית של השניים - להב אל.אר - ששוקלת להיכנס לתחום באמצעות שלדים בורסאיים

13.01.2015, 14:40 | גיל קליאן

אלי להב ואיליק רוז'נסקי שוקלים כניסה לתחום הפיננסים. כך עולה מדיווח שפירסמה היום (ג') חברת להב אל.אר רילאסטייטהבורסאית שבשליטת השניים.

קראו עוד בכלכליסט

החברה דיווחה כי "לאחרונה מבצעת הנהלת החברה פעולות הקשורות לבחינה של מתווים ו/או עסקאות אפשריות, כאשר בין השאר נבחנת האפשרות לרכישת השליטה (במסגרת גרעין שליטה משותף) בחברות ציבוריות ללא פעילות עסקית אשר יהוו פלטפורמה לפעילות בתחום הפיננסי. בהתאם ובמקביל, בוחנת הנהלת החברה אפשרויות רכישה ו/או שיתוף פעולה עם צדדים שלישיים הפועלים בתחום הפיננסי ואת שילוב הפעילות הנ"ל במתווים הנבדקים כאמור".

במילים אחרות - השותפים רוצים להתרחב מעבר לפעילות הנדל"ן (4 נכסים בגרמניה) והאנרגיה הסולרית (פרויקטים ספורים להתקנת קולטנים סולריים על גגות מבנים) שיש בחברה כיום, יתכן עם שותפים נוספים, ולהיכנס (אולי) לשלדים בורסאיים שיהוו תשתית לפעילות פיננסית.

אלי להב הוא יזם מנוסה - הוא הקים את רשת מחסני להב ומכר אותה לקואופרטיב דן, וכן הקים את גרנד קניון באר שבע - הקניון הגדול בדרום. אם אכן יפתח שירותים פיננסיים הוא לא יהיה קמעונאי העבר הראשון שעושה כן. לאחרונה נכנסה חברת אס.אר אקורד הבורסאית לתחום האשראי החוץ בנקאי, כאשר מי שמוביל את הפעילות הוא בעל השליטה בחברה, עדי צים. צים היה מהיזמים של רשת המזון כמעט חינם שנמכרה ליינות ביתן. צים משך תשומת לב לפעילות כאשר נטל בעצמו הלוואה מהחברה שבשליטתו בריבית של 25% בשנה. רוז'נסקי כיהן בעבר כמנכ"ל דלק נדל"ן - והוא נחשב על ידי רבים כמי שאחראי על ההרעה בעסקיה, שהביאה אותה ב-2012 להסדר חוב שכלל תספורת 1.4 מיליארד שקל.

לא מדובר בפעם הראשונה שהחברה מביעה עניין בתחום הפיננסים. ביולי דיווחה להב לבורסה על הלוואה ואופציה להשקעה בחברת "קאש איט", שעוסקת במתן אשראי לעסקים. בתחילת נובמבר עידכנה החברה כי בחרה שלא לממש את האופציה להשקיע במניות החברה.

איליק רוז איליק רוז'נסקי איליק רוז

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות