אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסמך הבנות בחברת החשמל: 400 עובדים בעלי קביעות יפרשו צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

מסמך הבנות בחברת החשמל: 400 עובדים בעלי קביעות יפרשו

העובדים יוכלו לפרוש במהלך השנה, לאחר שהנהלת החברה תתעדף מראש את המחלקות שאותן היא מעוניינת להקטין; הוועד צפוי לבקש מהעובדים לדחות כל פעילות של עיצומים או שביתה עד לחתימה על הסכם מחייב

13.01.2015, 23:33 | ליאור גוטמן

ועד עובדי חברת החשמל חתם הלילה (ג') על מסמך הבנות לצמצום כוח האדם בחברה ב-400 עובדים, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בעובדים בעלי קביעות, שיוכלו לפרוש במהלך 2015 באופן עצמאי וזאת לאחר שהנהלת החברה תתעדף מראש את המחלקות בהם היא מעוניינת להקטין את מספר העובדים.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שפורסם ב"כלכליסט" ועד עובדי החברה בראשות מיקו צרפתי ניהל מגעים קדחתניים להגיע לחתימה על הסכם עוד השבוע. המגעים נוהלו מול יו"ר דירקטוריון החברה יפתח רון טל, מנכ"ל החברה אלי גליקמן וסמנכ"ל משאבי האנוש עמית אוברקוביץ', שחתם בסופו של דבר על מסמך ההבנות מול צרפתי. הוועד אמור להודיע בשעות הקרובות על המהלך ולבקש מהעובדים להשהות כל פעילות עיצומים או שביתה עד לחתימת הסכם מחייב.

 , צילום: יוסי וייס, חברת החשמל צילום: יוסי וייס, חברת החשמל  , צילום: יוסי וייס, חברת החשמל

ממידע שהגיע לידי "כלכליסט" עולה שמתווה הפרישה מחלק את הפורשים לשתי קבוצות גיל: עובד שטרם מלאו לו 62 יקבל פיצוי שכר בגובה 120% מהמשכורת הקובעת לפנסיה, וזאת לכל שנת עבודה שנותרה עד לפרישתו. לעומת זאת, עובד שכבר מלאו לו 62 שנה יזכה להסכם דומה כאשר מכל חודש שנותר לו עד מועד הפרישה הקבוע בחוק יקוזזו 1.8% מהמשכורת. עוד נקבע שבמידה שמספר העובדים שגילם מעל 64 יהיה גדול יחסית, אזי מספר הפורשים יגיע עד ל-440, כלומר כ-4.5% מעובדי החברה בעלי הקביעות.

למרות שההסכם גובש בידיעת הממונה על השכר באוצר קובי אמסלם ובתמיכתו, החתימה הסופית עדיין דורשת מספר אישורים פורמליים לרבות מטעם אמסלם עצמו, מנכ"ל רשות החברות אורי יוגב ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות