אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אין חדש תחת החבית: כשהנפט יורד - איראן כועסת צילום: אם סי טי

אין חדש תחת החבית: כשהנפט יורד - איראן כועסת

נשיא איראן חסן רוחאני: "אם איראן סובלת, ערב הסעודית וכווית סובלות יותר ממנה"

14.01.2015, 17:49 | מיקי גרינפלד

קראו עוד בכלכליסט

הקריסה במחירי הנפט מלבה את המתיחות בין איראן לערב הסעודית ולכווית, בין השאר לנוכח התנגדותן של השתיים בפגישת אופ"ק האחרונה מה-27 בנובמבר להצעת איראן לצמצם את תפוקת הנפט של מדיניות הקרטל. נשיא איראן חסן רוחאני יצא אתמול במתקפה ישירה על השתיים ואמר שהמדינות האחראיות על צניחת המחירים "יתחרטו על כך".

"אם איראן סובלת מהירידה במחירי הנפט, מדינות הנפט האחרות, כולל ערב הסעודית וכוויית, יסבלו עוד יותר ממנה", אמר רוחני.

ב-24 השעות האחרונות ירד הנפט פעמיים אל מתחת לשער של 45 דולר לחבית לזמן קצר יחסית, וחזר להיסחר בירידה מתונה יותר בטווחים שבין 45-45.7 דולר לחבית.

 

אנליסטים בעולם מציעים ביממה האחרונה את שערי המינימום והרמות הטכניות שבהן תיבלם הירידה ו/או תתייצב רמת המחירים - רובם ככולם סביב הרמה הנוכחית או למעלה ממנה. אחד היוצאים מן הכלל הוא האנליסט סטפן וייס (Stephen Weiss), שותף ב-Short Hills Capital, הטוען כי "הנפט לא הגיע לתחתית".

"סחורות מפסיקות לרדת רק כשיש שינוי משמעותי ביחסי ההיצע והביקוש. נכון לעכשיו לא נרשם שינוי משמעותי ברמת ההיצעים, ובצד הביקוש החולשה נותרת גם היא בעינה", אמר וייס.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
מלחמת אגו בין אירן לסעודיה תוריד עוד המחירים, ותשאיר אותם נמוך זמן רב. מקודת המפנה? מלחמה
אחת מהמפסידות תגיע לנקודה שבה היא תיאלץ ליזום מלחמה, כדי לשנות את מהלך המחירים של הנפט, ואז המחירים יזנקו. תרשמו את מה שאמרתי. זה יקרה כנראה לקראת סוף 2015 או תחילת 2016. עד אז מחירי הנפט ימשיכו לרדת או להתייצב סביב 40 - 45 דולר לחבית
אמיר , ת"א  |  14.01.15
לכל התגובות