אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך עושים עסקים עם חברים? צילום: שאטרסטוק

איך עושים עסקים עם חברים?

פרופסור יקר, אני יודעת שזה רעיון רע במקור, אבל אני פותחת עסק עם חברה, והייתי רוצה לדעת מהי הדרך הטובה ביותר לערבב בין העניינים הכספיים לצד החברתי. יש מתכון שעובד? קלרה

15.01.2015, 10:11 | דן אריאלי

קלרה היקרה,

בהחלט מפתה להיכנס לעסקים עם אנשים שאנחנו מכירים ואוהבים. האמון והמחויבות עוזרים גם לעסק וגם לקשר, וכשהמיזם מצליח העבודה עם חברים ומשפחה יכולה להיות נהדרת.

הבעיה היא שלדברים יש נטייה להסתבך. וכשזה קורה, אז הכל מביך יותר. האי־נעימות המקצועית מוכפלת באי־נעימות החברתית.

מאד מפתה להיכנס לעסקים עם אנשים שאנחנו מכירים ואוהבים, צילום: שאטרסטוק מאד מפתה להיכנס לעסקים עם אנשים שאנחנו מכירים ואוהבים | צילום: שאטרסטוק מאד מפתה להיכנס לעסקים עם אנשים שאנחנו מכירים ואוהבים, צילום: שאטרסטוק

לדעתי הדרך לערבב עסקים וחברים היא לבצע מיקור חוץ לכל מחלוקת: החליטו מראש שבכל ויכוח, גם כשהנושא שולי, תפנו לצד שלישי שאינו מעורב אישית. כל אחת מכן תציג את עמדתה בחמש דקות, האדם החיצוני יפסוק, ולא משנה מה, עליכן לקבל את ההחלטה שלו ולא להעלות את הנושא שוב. כך גם תיצרו מנגנון לפתירת מחלוקות, ומעבר לכך, המחלוקות ייפתרו מהר, לפני שיולידו מתיחות שיכולה להרוס את החברות או את העסק.

עוד עצה: בחרו בבורר ששתיכן לא מחבבות. מחקר מעניין מצא שכאשר הבורר מרושע, שני הצדדים החלוקים מתקרבים ועובדים טוב יותר ביחד כדי לפתור את הבעיה בהקדם, ובלעדיו.

עד כמה שווה לגבר לטפח את עצמו?

האם יתרון היופי משתנה בין המגדרים? למי שווה יותר להיחשב מושך, אשה או גבר? א'

יש מדענים שחושבים שבימים הראשונים לחייהם תינוקות דומים יותר לאב מאשר לאם, כדי שהטבע יוכל להוכיח לאב שהתינוק אכן שלו. לאחר שהאב משתכנע התינוק יכול להשתנות ולהיראות כמו האם. אני אישית חושב שתינוקות דומים לאב פשוט כי הם נולדים קירחים, מקומטים ולא מושכים.

ולשאלתך: בהתחשב בנדירות של גברים מושכים, אני מניח שהמעטים שעומדים בסטנדרט נהנים מיתרון גדול יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
על הקשר בין גברים יפים/מושכים להומוסקסואליות?
יש או אין? לדעתי יש. 2 סיבות: א. כשיש לך שפע של ממתקים, אתה תנסה לגוון ו/או תקבל הרעלת מתוק. ואצל המכוערים, כשאין לך מספיק וכשתמיד אתה מרגיש שהיית רוצה יותר או יותר יפה...אתה כל החיים רודף אחרי לולאה ועד שלא תגיע לרוויה, לא תחפש לגוון. ב. ההבדל ביופי בין הגברים לנשים נובע מכמה אלמנטים, אבל אחד החשובים שבהם זו הפסקת הגדילה אצל נשים ועל ידי כך שמירה על פרצוף יותר "ילדותי". גברים ממשיכים לגדול ולכן מקבלים עיוות והגזמה של תווי הפנים. ככל ששולט יותר הטסטוסטרון, הגדילה מוגזמת יותר ומקבלים "גבר גבר" שגם ירצה נשים בצורה גורפת. ככל ששולט האסטרוגן, הגדילה תיפסק מוקדם יותר אצל הגבר המסויים והוא יראה יפה יותר ויהיה גם עדין ונשי יותר ולכן גם יהיה מסוגל לאהוב גברים. כמובן שהעניין יותר מסובך ומדובר גם על שינויים פיזיים במוח שמאפשרים את ההומוסקסואליות. וכל החפירה הזו למה? כי לצערי המושג של גבר מושך השתבש במערב וגברים "יפים וסימטריים" כמו בראד פיט הפכו לאידאל היופי במקום הגבר המכוער ועם הגודל המוגזם והכוח הפיזי. גם אצל בעלי החיים המימדים המוגזמים והפרופורציות שיוצאות משליטה מעידות על יופי. רק במערב גברים-נשיים הפכו לאידאל. הכותב הוא גבר מכוער לאלללה.... נ.ב. התאוריה על תינוק שדומה לאב בימים הראשונים? מופרך יותר מכל תאוריה ששמעתי אי פעם. היצור הזה שנולד, לא דומה לשום דבר, נראה כאילו יצא הרגע ממכבש.. בימים הראשונים, גברים כמעט אדישים (ובהלם) מהיצור המקומט והמכוער, שמתיימר להיות הבן שלהם. ידוע גם שהגברים מתחילים להיקשר בשלב הרבה יותר מאוחר מאשר הנשים שמוצפות באוקציטוסין והן היו מסוגלות בשלב הזה להיקשר גם לעובר של עכבר - וזה מעבר לשליטתן.
מושך=נשי.  |  16.01.15