אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם בלי מחאה חברתית: החלב זול יותר ממים בבריטניה צילום: .bwmaonline.com

גם בלי מחאה חברתית: החלב זול יותר ממים בבריטניה

ארבע רשתות השיווק המובילות בממלכה – טסקו, מוריסונ'ס, סיינסבורי ואסדה - חותכות מחירים בניסיון להגדיל את נתח השוק שלהן בשוק הקמעונאי הבריטי

14.01.2015, 12:29 | שירות כלכליסט

מלחמת מחירים הולכת ומסלימה בין רשתות השיווק המובילות בבריטניה ומביאה את מחירי החלב לרמה נמוכה ממחיר של בקבוק מים.

קראו עוד בכלכליסט

ארבעת רשתות השיווק המובילות בבריטניה – 'טסקו', 'מוריסונ'ס', 'סיינסבורי' ו'אסדה' (של וול-מארט) – חתכו את מחירי המוצרים בימים האחרונים בניסיון להיאחז בנתח השוק שלהן בשוק הקמעונאי הבריטי. וכאילו לא די בכך מחירי החלב צפויים לרדת בקרוב עוד ברשת 'אסדה'.

על פי מחקרים שערך המגזין לענייני מסחר Brandview.com מחיר ליטר חלב ברשתות השיווק  צנח ל-43 פני (2.6 שקלים). מחיר ליטר מים הוא 44 פני.

מחירי החלב החלו לרדת בשנה שעברה בעוד רשתות השיווק מגבירות מאמציהן למשוך לקוחות באמצעות מחירים אטרקטיביים – בייחוד לנוכח התחרות הגוברת מצד הרשתות הגרמניות הזולות "אלדי" ו"לידל".

סניף של טסקו, צילום: בלומברג סניף של טסקו | צילום: בלומברג סניף של טסקו, צילום: בלומברג

בעוד הצרכנים רק מרוויחים מההוזלה של החלב, הרי שבעלי המחלבות בבריטניה טוענים כי הם סובלים מירידה בהכנסות מצד רשתות השיווק. רבים מהם עוזבים את התעשייה כתוצאה מכך. על פי איגוד יצרני החלב הבריטי, רק בדצמבר לבד נסגרו 60 מחלבות ברחבי הממלכה.

יו"ר האיגוד בוב האריסון אמר כי לחצי התמחור על המחלבות היא כמו קרב אגרוף שבו "המתאגרף שוכב על הקרשים וסופג אגרוף אחר אגרוף – אפשר לספוג עד גבול מסוים עד שנכנעים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות