אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת דילול הדלק: הוארך מעצרם של 11 חשודים בעבירות בעשרות מיליוני שקלים צילום: shutterstock

פרשת דילול הדלק: הוארך מעצרם של 11 חשודים בעבירות בעשרות מיליוני שקלים

על פי החשד, דולל סולר במספר תחנות וכן בעלי חברה בתחום רכשו חשבוניות לעסקאות שכלל לא בוצעו - ואף הנפיקו חשבוניות מנופחות ללקוחות שרכשו מהם דלק

14.01.2015, 19:23 | עמרי מילמן

בית משפט השלום בראשון לציון האריך בשבוע את מעצרם של 11 מהחשודים בחשד למעורבות בפרשת עבירות מס והלבנת הון בתחום הדלק שנחשפה הבוקר.

רשות המסים החלה היום לחקור את הפרשה. על פי החשד, דולל סולר במספר תחנות דלק באזור ירושלים, רמלה-לוד ובית שמש. על פי החשדות בעקבות דילול הסולר, נדרשו בעלי תחנות הדלק לרכוש חשבוניות פקטיביות כדי שיוכלו להסביר לרשויות המס מהיכן כמות הסולר שברשותם, מה שמהווה עבירת מס חמורה.

עוד על פי החשד, רכשו בעלי חברה בתחום הדלק חשבוניות לעסקאות שכלל לא בוצעו ואף הנפיקו ללקוחות שרכשו מהם דלק חשבוניות מנופחות באופן שיצר מצג שווא כלפי רשויות המס. שווי העבירות מוערך בעשרות מיליוני שקלים.

 

השוטרים עצרו ועיכבו הבוקר (ד') 22 חשודים וערכו חיפושים בבתיהם ומשרדיהם, במסגרתם נתפסו מאות אלפי שקלים במטבעות ישראלים וזרים ובהמחאות, מחשבים, מסמכים, כלי רכב וחשבונות בנק לצרכי חילוט. זאת בתום חקירה סמויה משותפת ללהב 433, חקירות מכס ומע"מ תל אביב והמרכז וחקירות מס הכנסה מרכז ברשות המסים. בין החשודים בעלי החברה.

החשודים שהובאו לדיון בהארכת מעצרם וכאמור מעצרם הוארך לתקופה של 6-7 ימים הם אברהם נחליאלי, צדוק אליאב, אלכס הירש, רפי סיטבון, אורלי מוחבר, איברהים זועבי ואבי דינו ובשישה ימים את מעצרם של שי פרתוק, אלי פינחסי, אשרף חמידיאן וגיא מלול. 

   

(ארכיון), צילום: שאטרסטוק (ארכיון) | צילום: שאטרסטוק (ארכיון), צילום: שאטרסטוק

כמו כן עולה החשד גם כי אותם מעורבים העלימו את הכנסותיהם. על פי ההערכות היקף הפרשה עומד על מאות מיליוני שקלים, רק מקיזוז המע"מ שנעשה באופן לא חוקי. בעקבות השימוש בחשבוניות פקטיביות נגרעו מהכנסות המדינה עשרות מיליונים שקלים וככל הנראה, בתוספת מס ההכנסה שלא שילמו המעורבים בפרשה ההפסדים למדינה יכולים לחצות גם את ה-100 מיליון שקל.

יחידת להב 433 של המשטרה מנהלת את החקירה יחד עם חקירות מכס ומע"מ תל אביב והמרכז, חקירות מס הכנסה מרכז, חקירות מכס ומע"מ ירושלים ברשות המסים.

תחנות הדלק המעורבות בפרשה הן לא חלק מרשתות חברות הדלק הגדולות אלה דווקא תחנות קטנות יחסית באזור מרכז הארץ וירושלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות