אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הושג הסכם פשרה בפרשת קנוניית חברות ההייטק נגד עובדיהן

הושג הסכם פשרה בפרשת קנוניית חברות ההייטק נגד עובדיהן

אפל, גוגל, אינטל ואדובי נאשמות בכך שהסכימו לא לשכור עובדים זו מזו, במטרה לשמור על רמות השכר נמוכות. בעוד שבתביעה הייצוגית שהוגשה נגדן נדרש פיצוי של 3 מיליארד דולר, עתה נחתם הסכם במסגרתו יפוצו בכ-380 מיליון

14.01.2015, 13:05 | נמרוד צוק

גוגל, אפל, אינטל ואדובי הסכימו להסכם פשרה חדש במסגרת תביעה ייצוגית שהגישו נגדן שורה של עובדים ועובדים לשעבר (בשם 64 אלף עובדי החברות), המאשימים אותן בכך שהסכימו ביניהן לא "לגנוב" עובדים זו לזו ובכך פגעו, לטענת התובעים, ביכולת של עובדי ענף הטכנולוגיה בעמק הסיליקון לשפר את שכרם ואת תנאי ההעסקה שלהם.

קראו עוד בכלכליסט

על ההסכם דיווחה הבוקר סוכנות רויטרס. האישור הסופי שלו דורש הסכמה של שופטת בית המשפט המחוזי בצפון קליפורניה, לוסי קו, שצפויה להינתן בשבועות הקרובים לאחר הגשת גרסה מפורטת יותר של תנאי הפשרה.

סטיב ג סטיב ג'ובס, שמיילים ששלח הוכיחו את טענת התובעים | צילום: בלומברג סטיב ג

התביעה הוגשה ב-2011, כאשר בשנה שעברה דחתה קו הצעת פשרה קודמת, שהציעה לפצות את העובדים הרלוונטיים לתביעה בסכום של 324.5 מיליון דולר, כלומר כ-5,000 דולר לעובד, לאחר שקיבל את טענתו של אחד התובעים כי הפיצוי שהוצע נמוך מדי. ההחלטה התבססה על תקדים מתביעה דומה שהגישו ב-2013 עובדים בדיסני וחברת התוכנה אינטואיט, תביעה שהסתיימה בפיצוי בסכום גדול יותר.

אותו עובד שהתנגד להצעה הקודמת מסכים להצעה הנוכחית, לדברי פרקליטו, אם כי סכום הפיצוי המשופר לא פורסם וידוע בשלב זה רק לצדדים המתדיינים. בעת דחיית ההצעה הקודמת, קבעה השופטת כי פיצוי הולם יעמוד על סכום של 380 מיליון דולר לכל הפחות. בתביעה המקורית דרשו התובעים פיצוי בהיקף של שלושה מיליארד דולר.

הראיות המרכזיות במשפט, שהוכיחו את טענות התובעים, היו שורה של תכתובות מייל בין מנכ"ל אפל המנוח סטיב ג'ובס, מנכ"ל גוגל אריק שמידט ובכירים באינטל ואדובי בהן דנו המנהלים בצורך להמנע מגיוס עובדים המועסקים אצל אחת החברות האחרות, ובבקשות שלהם זה מזה שלא לקבל לעבודה עובדים שניסו לעבור בין החברות מיוזמתם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות