אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנגב החרדי: נדחו ההתנגדויות להקמת העיר החדשה כסיף צילום: מאיר אזולאי

הנגב החרדי: נדחו ההתנגדויות להקמת העיר החדשה כסיף

הוועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים של המועצה הארצית דנה אמש בהתנגדויות שהוגשו מצד ארגוני סביבה ומספר יישובים והחליטה לדחות אותן ולאפשר את הקמת העיר העתידית בצומת תל ערד

14.01.2015, 13:20 | יעל דראל
התוכנית להקמתה של העיר החרדית כסיף בנגב, אשר זכתה להתנגדות מצד ארגוני סביבה ומספר יישובים, קיבלה אור ירוק מוועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים של המועצה הארצית (הוולנת"ע) וצפויה להגיע בקרוב לאישור סופי במועצה הארצית. הוועדה דנה אתמול (ג') בהתנגדויות והחליטה לדחות אותן ולאפשר את הקמתה של העיר העתידית, אשר על פי התוכניות תכלול בין 80 ל-100 אלף תושבים, בשטח של כ-6,400 דונם הממוקם בצומת תל ערד ובסמוך לגן הלאומי תל ערד.

קראו עוד בכלכליסט

היישוב החדש, המיועד על פי התוכנית לאוכלוסייה בעלת צביון דתי-חרדי, צפוי להיות מאופיין בדירות גדולות בבנייה רוויה של מבנים בני 4-5 קומות ובשיעור גבוה של צמודי קרקע ביישוב אשר יהוו בין 15%-20% מסך יחידות הדיור בו. החלטת הוולנת"ע מגיעה כ-8 שנים לאחר החלטת הממשלה על הקמתו של היישוב ובמשרד הבינוי, אשר הופקדו על גיבוש התוכנית, מעריכים כי הליכי התכנון במועצה הארצית יסתיימו השנה ובשנת 2017 יינתן תוקף לשיווקם של המגרשים.

בנייה באלעד. בקרוב תיבנה עיר חדשה לציבור החרדי, צילום: אוראל כהן בנייה באלעד. בקרוב תיבנה עיר חדשה לציבור החרדי | צילום: אוראל כהן בנייה באלעד. בקרוב תיבנה עיר חדשה לציבור החרדי, צילום: אוראל כהן

מי שהתנגד לתוכנית הם נציגי עמותת אדם טבע ודין, אשר טענו בהתנגדותם כי מדובר בתוכנית שסותרת את עקרונות מדיניות התכנון הארצי, בדבר חיזוקם של יישובים קיימים והימנעות מהקמת יישובים חדשים, וכי היא מעודדת הפרדה מגזרית ועלולה בנוסף לגרום התכנית עלולה לגרום לפגיעה בערכי טבע המצויים בבקעת ערד, לרבות בגן הלאומי תל ערד.

מי שעוד התנגד לתוכנית הן שלוש התנחלויות בדרום הר חברון שטענו אף הן כי אין הצדקה להקמתו של יישוב חדש וכי כסיף צפויה לגרום לפגיעה בפרנסתם, בשל חשש מפגיעה בשטחי החקלאות של אותם יישובים, הסמוכים לשטח העתידי שבו תיבנה העיר.

מי שבירך על ההחלטה הוא שר הבינוי אורי אריאל, שציין כי "משרד הבינוי מוביל יחד עם משרד הפנים הקמת עיר חדשה בנגב שתעודד את ההתיישבות בנגב ותיתן פתרון דיור נוסף למגזר החרדי בשנים הבאות. נמשיך למצוא פתרונות להגדלת ההיצע ולהורדת מחירי הדיור לכלל האזרחים והמגזרים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות



7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
ל-1, לחרדים אין בעיה לעבור לשם, במיוחד שהדירות יהיו מאוד זולות
הם פחות תלויים במרכזי התעסוקה כמו החילונים. רבים מהם מועסקים בכל מיני משרות בתוך הקהילה, אחרים ימצאו עבודה במרכזי תעסוקה שיפתחו בעיר עצמה (כגון מרכזי בדיקת תוכנה שמעסיקים נשים חרדיות). המגזר החרדי, כמו כל הציבור בישראל, סובל ממצוקת דיור. ההבדל הוא שיש מי שדואג להם מלמעלה (ואני לא מדבר על אלוהים) ומקים עיר קומפלט רק להם ובה דירות מרווחות בבנינים נמוכים ימכרו בערך הריאלי שלהן (4000-5000 ש"ח למ"ר). שאר הציבור יכול להחנק ולמשכן עצמו למוות בשביל קרקע במחיר מופקע ועליה דירה קטנה בשכונה צפופה עם רווח מפולפל של ליזם ולקבלן. אין ספק שישראל מודל 2015 דואגת היטב לאזרחים ששירתו בצבא ומשלמים מיסים, דואגת לקבור אותם טוב טוב.
מישהו  |  14.01.15
לכל התגובות