אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש עיריית עפולה וסגנו, יועץ השר שטייניץ ודוד גודובסקי שוחררו למעצר בית צילום: ערן יופי כהן

ראש עיריית עפולה וסגנו, יועץ השר שטייניץ ודוד גודובסקי שוחררו למעצר בית

הארבעה חשודים במעורבות בפרשת השחיתות הגדולה. בנוסף למעצר הבית נאסר עליהם ליצור קשר עם המעורבים או להיכנס לעיריית עפולה במשך 15 ימים

14.01.2015, 15:00 | זוהר שחר לוי

 ראש עיריית עפולה יצחק מירון, סגנו בוריס יודיס, יו"ר מטה ישראל ביתנו דוד (דאוד) גודובסקי והיועץ לשר יובל שטייניץ רמי טייב, בעבירות שוחד במסגרת פרשת השחיתות המיוחסת, ברובה, לאנשי ישראל ביתנו, שוחררו היום (ד') למעצר בית בן 5 ימים.

המשטרה שחררה את ה-4 בתנאים מגבילים, ופרט למעצר הבית נאסר עליהם ליצור קשר עם המעורבים או להיכנס לעיריית עפולה במשך 15 ימים.

 

קראו עוד בכלכליסט

הארבעה נעצרו על רקע הסתעפות בפרשת השחיתות הגדולה המיוחסת, ברובה, לאנשי ישראל ביתנו, ומדובר בפרשייה חדשה שעניינה שחיתות בעיריית עפולה. ביום המעצר, פשטו חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) שבלהב 433 על בית העירייה ועל משרדי החשודים.

יו"ר מטה ישראל ביתנו דוד (דאוד) גודובסקי  בדיון השבוע בביהמ"ש, צילום: אוראל כהן יו"ר מטה ישראל ביתנו דוד (דאוד) גודובסקי בדיון השבוע בביהמ"ש | צילום: אוראל כהן יו"ר מטה ישראל ביתנו דוד (דאוד) גודובסקי  בדיון השבוע בביהמ"ש, צילום: אוראל כהן

לפי החשד במשטרה, מפלגת ישראל ביתנו, שמטעמה פעל גודובסקי, העבירה סכום של כ-4 מיליון שקל מכספים קואליציוניים לעיריית עפולה ובתמורה נטען כי ראש העיר גרם למינויו של סגן ראש העיר, יודיס, שמעצרו הוארך קודם לכן. סגן ראש העיר, לפי החשד, הוא איש ישראל ביתנו. בנוסף עלה חשד למעשי שוחד נוספים. עוד טוענת המשטרה שמי שתיווך בין ישראל ביתנו לבין עיריית עפולה היה טייב.

זהו מעצרו השני של גודובסקי במסגרת הפרשה הזו והוא שומר על זכות השתיקה בחקירתו. עם פרוץ הפרשה, לפני כשלושה שבועות, הוא נעצר ובהמשך שוחרר בתנאים מגבילים. השופט, מנחם מזרחי, הדגיש בתחילת השבוע בהחלטה לעצור אותו שוב כי מדובר ב"סיפור חדש, מחוז חדש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות