אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרויקט מגורים יוקם בסמוך לאצטדיון של יפו צילום: אורן אהרוני

פרויקט מגורים יוקם בסמוך לאצטדיון של יפו

מדובר בפרויקט של הכשרת היישוב; התוכנית שאושרה בוועדה המקומית כוללת 206 דירות, 15% מהן לדיור בר־השגה

15.01.2015, 09:19 | יעל דראל

חברת הכשרת הישוב שבשליטת עופר נמרודי עושה צעד נוסף למימוש קרקע היסטורית בדרום תל אביב: הוועדה המקומית תל אביב אישרה את תוכניתה להקים פרויקט מגורים בהיקף של 206 דירות במבואות יפו, כמה עשרות מטרים מאצטדיון בלומפילד.

התוכנית, שצפויה להגיע כעת לאישור הוועדה המחוזית, ממוקמת במגרש ברחוב התחיה, שם מצוי כיום מבנה מלאכה בן שלוש קומות בייעוד של מלאכה ותעשייה, ששטחו הכולל עומד על כ־6,700 מ"ר.

אזור מבואות יפו משמש כיום בעיקר למלאכה ולשירותים דוגמת נגריות, מוסכים ומסגריות. לעומת זאת, ריכוזי המגורים שבו דלילים, והוא מוגדר על ידי העירייה כאזור "רחוק מעינו של החוק". באשר לשטח המיועד לפרויקט שאושר, החללים במבנה הקיים מושכרים בין היתר לתיאטרון בית ליסין, למשרדי פרסום ולסדנאות אמנים.

הדמיית הפרויקט ביפו הדמיית הפרויקט ביפו הדמיית הפרויקט ביפו

עם האישור לשנות את ייעוד הקרקע למגורים בוועדה המקומית לתכנון ולבנייה, ולאחר האישור הסופי הצפוי בהמשך בוועדה המחוזית, המבנה מתוכנן להיהרס לטובת מבנה מגורים בן 8 קומות, שיכלול קומת מסחר בגובה הרחוב לצד שטחי משרדים בהיקף כולל של כ־27 אלף מ"ר. לפי הערכות, הכשרת הישוב, המחזיקה ב־75% מהמגרש, תשקיע בפרויקט 250 מיליון שקל, ו־15% מהדירות בפרויקט יהיו קטנות יותר ויוקצו לדיור בר־השגה כחלק ממדיניות עיריית תל אביב בנושא. על תכנון הפרויקט הופקד האדריכל דני קייזר, לשעבר מהנדס עיריית תל אביב.

החלטת הוועדה המקומית מגיעה לאחר שלוש שנים של קידום התוכנית וכחלק מהמדיניות שגיבשה עיריית תל אביב לאזור מבואות יפו. אזור זה - המשתרע ממזרח לשדרות ירושלים, צפונית לדרך בן צבי, דרומית לרחוב סלמה ומערבית לרחוב הרצל ושדרות הר ציון, כולל שטח של כ־1,000 דונם שבו כ־650 אלף מ"ר בנויים. במסמך המדיניות של העירייה נכתב כי "מדובר באזור שהוא מעין 'חור שחור', המהווה דוגמה ייחודית לשקיעתו של מתחם גדול בלבה של עיר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות