אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיהן החברות הישראליות שמרוויחות מהזינוק השוויצרי?

מיהן החברות הישראליות שמרוויחות מהזינוק השוויצרי?

שי עזר אנליסט הנדל"ן ב-IBI: "קפיצה בשיעור גבוה של הפרנק מול השקל, משמעותה זינוק באותו שיעור של שווי הנכסים המוחזקים בשוויץ"

15.01.2015, 13:14 | מיקי גרינפלד

המהלך הדרמטי של הבנק המרכזי בשוויץ מקפיץ בתל אביב חברות ישראליות. לאחר ההחלטה על ביטול התקרה במסחר בפרנק-יורו והורדת הריבית למינוס 0.75%, מניית אלוני חץמטפסת ב-4.7% במחזור ענק של 23 מיליון שקל (מול מחזור ממוצע יומי של 3.4 מיליון שקל), מניית אלרוב נדל"ן קופצת ב-6% והחברה האם אלרוב ישראל מזנקת ב-5.5%.  

קראו עוד בכלכליסט

אלוני חץ מחזיקה מניות של חברת הנכסים המניבים השוויצרית PSP ( אחזקה של 5.6%), ואלרוב נדל"ן מחזיקה נכסי נדל"ן במדינה. שי עזר, אנליסט הנדל"ן של IBI, הרחיב בשיחה עם "כלכליסט" על השפעת המהלך השוויצרי על החברות בישראל.

"כל חברה בישראל שמחזיקה נכסים בשוויץ מרוויחה מהקפיצה של הפרנק מול השקל. קפיצה של 15% במטבע השוויצרי מול השקל משמעותה היא ששווי הנכסים של חברה ישראל בשוויץ זינק ב-15%. וכך בהתאמה מול כל רמת זינוק של הפרנק", אמר עזר.

"ברמה העמוקה יותר, למהלך של הורדת ריבית יש השפעה גדולה על חברות נדל"ן מניב שמחלקות דיבידנד. כשסביבת הריבית נותרת לאורך תקופה ארוכה ברמה שהיא לא רק אפסית אלא אף שלילית, המשקיעים מחפשים אפיקי השקעה רווחיים, וחברות נדל"ן שמחלקות דיבידנד היא אופציה מועדפת בתנאים כאלה", מוסיף עזר.

לבסוף מסייג עזר כי צריך לזכור את הצד השני של המטבע. "ריבית נמוכה לא משקפת כלכלה במצב טוב. כך שבמבט לטווח ארוך הסיטואציה בשוויץ צריכה להדאיג".

שי עזר, אנליסט נדל"ן IBI שי עזר, אנליסט נדל"ן IBI שי עזר, אנליסט נדל"ן IBI

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות