אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרלוס סלים הפך לבעל המניות הראשי של ה"ניו יורק טיימס" צילום: בלומברג

קרלוס סלים הפך לבעל המניות הראשי של ה"ניו יורק טיימס"

האיש השני בעושרו בעולם אחרי ביל גייטס, הגדיל את אחזקותיו בקבוצה מ-7% ל-17% תמורת 100 מיליון דולר. הונו של סלים מוערך ב-73 מיליארד דולר

15.01.2015, 14:21 | שירות כלכליסט

קרלוס סלים המקסיקני, האיש השני בעושרו בעולם אחרי ביל גייטס, הגדיל את אחזקותיו בעיתון ה"ניו יורק טיימס" מ-7% ל-17%,  מה שהופך אותו לבעל המניות הראשי של החברה. הוא מחזיק כעת ב-17% מקבוצת "ניו יורק טיימס".

סלים, ששווי ומוערך ב-73 מיליארד דולר על ידי "פורבס", מימש אופציות שהיו בידיו לרכישת 154.9 מיליון מניות במחיר של 6.36 דולר למניה.  

עותק של ה"ניו יורק טיימס", צילום: בלומברג עותק של ה"ניו יורק טיימס" | צילום: בלומברג עותק של ה"ניו יורק טיימס", צילום: בלומברג

ב-2008 נאבקה קבוצת "ניו יורק טיימס" במצוקת מזומנים וסלים הלווה לה 250 מיליון דולר בריבית של 14%. ב-2011 החזירה החברה לסלים את החוב, לפני מועד הפירעון. האופציות שמימש סלים קשורות לעסקה הזו.

כעת מחזיק סלים ב-27.8 מיליון מניות. נתח זה מוערך בכ-341 מיליון דולר, לפי מחיר הסגירה של המניה בניו יורק אתמול. חלקו של סלים בחברה טרם הרכישה הנוכחית היה 7%.

במסגרת העסקה העביר סלים לנ"יו יורק טיימס" למעלה מ-100 מיליון דולר ודירקטוריון החברה אישר את השימוש בכסף זה לרכישה חוזרת של מניות.

מנכ"ל ויו"ר החברה, מארק תומפסון: "אנו מאמינים שבמקרה הנוכחי תוכנית הרכישה החוזרת של מניות היא שימוש נכון בהכנסות במזומן מהעסקה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות