אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשיכים לנרמל את היחסים: ממחר - אמריקאים יוכלו לטוס לקובה צילום: שאטרסטוק

ממשיכים לנרמל את היחסים: ממחר - אמריקאים יוכלו לטוס לקובה

תקנות חדשות בארה"ב יאפשרו לתיירים אמריקאים ואנשי עסקים לטוס להוואנה; הם יוכלו להשתמש בכרטיסי אשראי ללא הגבלה ולחזור לארה"ב עם מזכרות בשווי של עד 400 דולר

15.01.2015, 18:26 | שירות כלכליסט

הממשל האמריקאי הודיע היום כי החל ממחר (ו') יהיו הקלות על טיסות של אמריקאים לקובה, לאחר יותר מ-50 שנה.זאת לאחר שלפני חודש הודיעו הממשל האמריקאי ונשיא קובה על התחלת נירמול היחסים בין שתי המדינות.

מהסיגרים ועד למכוניות: 10 עובדות מדהימות על קובה רגע אחרי חידוש היחסים עם ארצות הברית וקצת לפני שמוסר האמברגו של מדינות המערב - שני תהליכים שעשויים לשנות כליל את פניה - צפו בכמה פרטים מדהימים אודות אחת המדינות הייחודיות בעולם, בה נדמה כי הזמן עומד מלכת ניר אלה, 12 תגובותלכתבה המלאה

עפ"י התקנות החדשות נקבעו 12 סיבות לנסיעה לקובה שלא יהיו חייבות באישורים מיוחדים. משרדי נסיעות יוכלו להציע טיסות לקובה בלי אישור מיוחד. התיירים האמריקאים יוכלו להשתמש בקובה בכרטיסי אשראי ללא הגבלה ולחזור לארה"ב עם מזכרות בשווי של עד 400 דולר, כולל מוצרי אלכוהול וסיגרים בשוווי של עד 100 דולר.

התקנות החדשות מיועדות להקל על ספקים אמריקאים, אמצעי תקשורת ומוסדות פיננסיים לעשות עסקים עם קובה. תושב אמריקאי יהיה רשאי לשלוח יותר כסף לקובנים, עד 2,000 דולר בכל שלושה חודשים במקום 500 דולר כיום.

"לשינויים אלה יהיו השפעה ישירה וחיובית על תושבי קובה", אמר שר אוצר האמריקאי ג'ק לו.

רחוב בהוואנה בירת קובה , צילום: בלומברג רחוב בהוואנה בירת קובה | צילום: בלומברג רחוב בהוואנה בירת קובה , צילום: בלומברג

לפני חודש הכריז הנשיא אובמה על שינוי דרמטי במדיניות בכל הקשור לקובה. במקביל הודיע נשיא קובה ראול קסטרו על נירמול היחסים בין שתי המדינות. בצעד ראשוו שחררה קובה "מרגל" יהודי-אמריקני אלן גרוס, וארה"ב ענתה בשחרור 3 סוכנים קובנים.

היחסים בין שתי המדינות התקררו מאוד עם עליית פידל קסטרו לשלטון בקובה ב-1959 והפיכתה של הוואנה לבת בריתה של ברית המועצות במלחמה הקרה. מאז 1961 קיימה ארה"ב משטר סנקציות נגד האי הקריבי שבו מתגוררים 11 מיליון איש תחת דיקטטורה קומוניסטית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות