אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל הפחתת התעריף: חברת החשמל נטלה הלוואה של מיליארד שקל מהפועלים צילום: אלעד גרשגורן

בשל הפחתת התעריף: חברת החשמל נטלה הלוואה של מיליארד שקל מהפועלים

חברת החשמל אמורה לספוג בחודש הבא ירידה של כ-10% בהכנסותיה לאור ירידת התעריף; אושר מינויה של עו"ד יעל נבו לתפקיד היועצת המשפטית

15.01.2015, 18:43 | ליאור גוטמן

חברת החשמל הודיעה היום (ה') על נטילת הלוואה בהיקף של מיליארד שקל מבנק הפועלים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי חברת החשמל "ההלוואה תיפרע בתשלום אחד בתום 3 שנים ממועד נטילתה". מדובר בהלוואה שאינה צמודה למדד המחירים לצרכן ונושאת ריבית משתנה צמודת פריים, אשר תשולם מדי רבעון. הבטוחות כוללות שעבוד צף על נכסי החברה.

מבדיקת "כלכליסט" עולה שמדובר בהלוואה שנלקחה בעבר ושנפרעה. זאת החדשה נועדה לשרת את צרכי החברה בתחום ההוצאות השוטפות שלה לרבות תפעול ושמירה על כרית מזומנים.

יפתח רון טל, יעל נבו ואלי גילקמן יפתח רון טל, יעל נבו ואלי גילקמן יפתח רון טל, יעל נבו ואלי גילקמן

חברת החשמל אמורה לספוג בחודש הבא ירידה של כ-10% בהכנסותיה לאור ירידת תעריף החשמל שתיכנס לתוקף ב-1 בפברואר.

חברת החשמל סיימה את שלושת הרבעונים הראשונים של 2014 בהפסד של 920 מיליון שקל. סך התחייבויות החברה (לסוף ספטמבר האחרון) היו כ-70 מיליארד שקל מתוכם כ-50 מיליארד "חוב פיננסי", כלומר מול מחזיקי אג"ח ובנקים

יועצת משפטית חדשה

 

בתוך כך, דירקטוריון חברת החשמל אישר היום, 15 בינואר 2015, את המלצת מנכ"ל החברה אלי גליקמן למנות את עו"ד יעל נבו לתפקיד היועצת המשפטית של החברה.

נבו תחליף את נסים חילו, שכיהן בתפקיד זה כמה שבועות ולאחר פרישת היועמ"ש הקודם דוד יהב. המינוי ייכנס לתוקף עם סיום כהונתה הנוכחית של עו"ד נבו כיועצת המשפטית ומזכירת החברה של נייר חדרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
מישהו יכול להסביר לי מה הגירעון האמיתי של מדינת ישראל ב- 2015?
כולל "חברות" שהופרטו ועכשיו צוברות גירעון (שהציבור ישלם). חברת חשמל, רכבת, דואר, ביטוח לאומי (שלא הופרט אך גירעונו לא כוסה ע"י המדינה והוא עצום). וכו' כולם בגירעון. אם מדינת ישראל לא מכסה אותו בשוטף, הרי שהגירעון שמוצג לנו ע"י האוצר פשוט לא נכון! מה הנתון הנכון? מה סך החובות של מדינת ישראל? מה סך תשלומי הריבית ל- 2016? במהלך 10 השנים האחרונות לא ניתן להבין את הנתונים המאקרו כלכליים בישראל! הלמ"ס משנה שיטות חישוב כל יומיים, האוצר מחליט למדוד ולא למדוד דברים לפי מה שנוח לו. לא ברור מה נכון, מה נמדד ומה מוצג.
יובל  |  17.01.15
לכל התגובות