אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אשטרום נכסים רוכשת נכס בפרנקפורט ב־90 מיליון שקל צילום: עמית שעל

אשטרום נכסים רוכשת נכס בפרנקפורט ב־90 מיליון שקל

חברת הנדל"ן המניב תרכוש עם שיר נדל"ן שני מבני משרדים שמושכרים במלואם ללשכת התעסוקה של פרנקפורט. לצורך העסקה ייטלו אשטרום ושותפתה הלוואה של 58 מיליון שקל

18.01.2015, 08:05 | ניר צליק

אשטרום נכסים, הנשלטת על ידי קבוצת אשטרום (50%) שבראשה עומד מוטי סלע, מרחיבה את פורטפוליו הנכסים שלה בגרמניה. החברה תרכוש עם שיר נדל"ן מתחם שעליו ממוקמים שני מבני משרדים בשטח בנוי של 11 אלף מ"ר ו־125 מקומות חניה בפרנקפורט. כך נודע ל"כלכליסט". היקף העסקה מסתכם ב־18 מיליון יורו (90 מיליון שקל), ואשטרום ושותפתה ירכשו את המתחם בחלקים שווים. 

קראו עוד בכלכליסט

הנכס הנרכש מושכר במלואו, בעיקר ללשכת התעסוקה של פרנקפורט, תמורת דמי שכירות של 1.6 מיליון יורו (7.3 מיליון שקל). עם זאת, לנכס קיימת תב"ע ולפיה ניתן להסב אותו לפרויקט מגורים, כך שקיים במתחם פוטנציאל השבחה. לצורך ביצוע העסקה ייטלו אשטרום נכסים ושותפתה הלוואה מבנק בגרמניה של 58 מיליון שקל, וסכום של 32 מיליון שקל (7 מיליון יורו) יועמד כהון עצמי על ידי הרוכשות. אשטרום נכסים פעילה בגרמניה זה כמה שנים, וערב העסקה היא מחזיקה בפורטפוליו נכסים המוערך ב־260 מיליון יורו, שחלקה בו נאמד ב־150 מיליון יורו.

בשנים האחרונות הפכה גרמניה ליעד השקעה מרכזי של יזמי נדל"ן ישראלים. זאת הודות למצבה היציב יחסית של הכלכלה המקומית, וכן משום שחלק נכבד מהמבנים שנרכשים מושכרים לטווח ארוך וכך מספקים תשואה מובטחת. עם החברות הישראליות המשקיעות בגרמניה ניתן למנות את אספן גרופ ואיי.די.או שפועלות בתחום הנדל"ן המניב; בראק קפיטל שפועלת בתחום הנדל"ן למגורים; וגופים מוסדיים גדולים.

אשטרום נכסים היא חברת נדל"ן הפועלת בעיקר בתחום הנדל"ן המניב בישראל ובגרמניה. בבעלות החברה שטחי משרדים, מסחר, תעשייה ומלונאות ברחבי הארץ בהיקף של 490 אלף מ"ר. הכנסות החברה הסתכמו ברבעון השלישי ב־209 מיליון שקל לעומת 255 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח הנקי הסתכם ב־86 מיליון שקל לעומת 55 מיליון שקל ברבעון המקביל.

בין הגופים המוסדיים הגדולים המחזיקים במניית אשטרום נמצאים הראל עם אחזקה של 10% ופסגות עם אחזקה של 6%. בשבועיים האחרונים הוסיפה מניית החברה 5% והיא נסחרת לפי שווי של 706 מיליון שקל. 

מוטי סלע מנכ"ל אשטרום נכסים, צילום: עמית שעל מוטי סלע מנכ"ל אשטרום נכסים | צילום: עמית שעל מוטי סלע מנכ"ל אשטרום נכסים, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות