אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנועי בית שמש קראו בעיתון על ביטול פרויקט של 45 מיליון דולר צילום: אלכס קולומויסקי

מנועי בית שמש קראו בעיתון על ביטול פרויקט של 45 מיליון דולר

מדובר בביטול פרויקט של בומברדייה לייצור מטוס מנהלים. החברה הישראלית שמעה על הביטול באמצעות הודעה לעיתונות

18.01.2015, 12:35 | גיל קליאן

האם ענקית המטוסים והרכבות הקנדית בומברדייה החליט לבטל פרויקט בלי לספר לספקים שמעורבים בו? כך עולה לפחות מהודעת בורסה של מנועי בית שמשהבוקר (א').

קראו עוד בכלכליסט

מפעל מנועי הסילון למטוסים מבית שמש, שבשליטת אבנר שחם וכלל תעשיות של לן בלווטניק, דיווחה כי הודעה לעיתונות של בומברדייה מהשבוע שעבר, שהובאה לידיעת החברה באמצעות "צד ג'", כלשון ההודעה לבורסה - בישרה לעולם כי בומברדייה החליטה לעצור את פרויקט ייצור מטוס המנהלים בשם Learjet 85 בגלל ביקושים חלשים (כלומר, בגלל מכירות חלשות).

ההחלטה של החברה הקנדית מביאה להשלכות גם בבית שמש הרחוקה, שכן מפעל המנועים היה אמור להיות אחד הספקים של מטוס המנהלים, באמצעות חוזה משותף מול ספק אחר של הפרויקט. אם הפרויקט היה יוצא לפועל, ההכנסות עבור בית שמש היו אמורות להיות 35-45 מיליון דולר על פני 20 שנים.

צבר ההזמנות של מנועי בית שמש מ-2015 עומד על 256 מיליון דולר, כך שאם אכן יתממש הביטול של הפרויקט, יתכן כי מדובר בפגיעה של 13.7%-17.6% מצבר ההזמנות של החברה.

בינואר-ספטמבר 2014 דיווחה מנועי בית שמש על שחיקה של1.4% במכירות ל-55.7 מיליון דולר. הרווחיות של חברה נשחקה, אך זאת בעיקר בגלל הירידה בשער הדולר (מגמה שהתהפכה ביולי 2014). כך, הרווח הנקי הגיע ל-2.4 מיליון דולר, ירידה של 17% לעומת התקופה המקבילה.

לן בלווטניק לן בלווטניק לן בלווטניק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות