אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכי מרוצים בעולם: בעלי העסקים הקטנים בישראל שבעי רצון מעבודתם צילום: רותם פלדנר

הכי מרוצים בעולם: בעלי העסקים הקטנים בישראל שבעי רצון מעבודתם

95% מבעלי העסקים בישראל מרוצים בעבודתם לעומת 92% בבריטניה, 89% בגרמניה ו-84% בצרפת, כך לפי סקר של אמריקן אקספרס; האספקטים מהם בעלי העסקים הכי מרוצים: יכולתם לעשות משהו שהם מאמינים בו או אוהבים ולהיות הבוסים של עצמם

19.01.2015, 11:36 | מעין מנלה
בעלי העסקים הקטנים בישראל מרוצים מעבודתם יותר מעמיתיהם באירופה. 95% מהם מרוצים או מרוצים מאוד מעבודתם לעומת 92% בבריטניה, 89% בגרמניה, 84% בצרפת ו-78% באיטליה, כך עולה מסקר "ברומטר העסקים הקטנים" של אמריקן אקספרס.

קראו עוד בכלכליסט

האספקטים המהנים ביותר עבור בעלי עסקים בישראל בניהול עסק קטן הם: לעשות משהו שהם מאמינים בו ולהיות הבוסים של עצמם. כאשר נשאלו ממה הם נהנים במיוחד בניהול העסק 46% דירגו את יכולתם לעשות משהו שהם מאמינים בו או אוהבים - במקום הראשון; 25% השיבו כי העובדה שהם מעריכים ביותר הינה יכולתם להיות הבוס של עצמם ולקבל החלטות באופן עצמאי ו-21% ציינו את האפשרות לאזן בין חייהם המקצועיים והאישיים.

בעלי העסקים הישראלים מייחסים חשיבות רבה יותר לעשיית משהו שהם מאמינים בו או אוהבים מאשר עמיתיהם האירופים. בגרמניה ובריטניה אספקט זה דורג במקום השני עם 35% ו-28% בהתאמה; בצרפת ואיטליה דורג אמנם במקום הראשון אך רק 33% ו-35% מבעלי העסקים (בהתאמה) אמרו שזה האספקט האהוב עליהם בניהול עסק קטן (לעומת 46% בישראל).

עסקים קטנים, אוהבים להיות הבוסים של עצמם, צילום:" אוראל כהן עסקים קטנים, אוהבים להיות הבוסים של עצמם | צילום:" אוראל כהן עסקים קטנים, אוהבים להיות הבוסים של עצמם, צילום:" אוראל כהן

אולי בניגוד לשכירים, רובם המכריע של בעלי עסקים קטנים מרוצים מהעבודה שלהם – 66% השיבו שהם מאוד מרוצים ו-29% שהם "די מרוצים", כאשר רק 5% אמרו שהם אינם מרוצים מעבודתם. יחד עם זאת, למעלה משליש (37%) מבעלי העסקים הקטנים אשר השתתפו בסקר אמרו כי הם שואפים להפחית את רמת הלחץ בה הם עובדים.

האתגר האישי הגדול ביותר איתו מתמודדים בעלי העסקים הקטנים הו או ניהול הכספים ווידוא כי העסק שלהם הוא רווחי (46%), כאשר 26% מאמינים כי האתגר הגדול ביותר עבורם הוא ניהול צוות והשארתו מרוצה ופעיל.

בעלי העסקים אופטימיים לגבי שנת 2015, כאשר 6% בלבד מהם צופים צמצום בהיקף עסקיהם, כך עולה מהסקר שנערך בקרב מדגם של 100 בעלי עסקים קטנים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות