אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"לנגנטל היה מעין מאכער, אבל לא מהסוג הקלאסי" צילום: טל שחר

"לנגנטל היה מעין מאכער, אבל לא מהסוג הקלאסי"

לדברי גורם במשרד המשפטים בעקבות חקירת מנהל רשות מקרקעי ישראל: "אנשים ידעו שכשנחום נכנס לבנצי ליברמן לא מפריעים ושככה אפשר לקדם דברים"

19.01.2015, 06:37 | תומר גנון
"אנשים ידעו שכשנחום נכנס לבנצי לא מפריעים ושככה אפשר לקדם דברים" - כך אמר גורם במשרד המשפטים לאור חקירת המשטרה בחשד לפעילות בניגוד עניינים של מנהל רשות מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, כסיוע לחברו הטוב ושותפו לשעבר במשרד עורכי הדין, נחום לנגנטל.

קראו עוד בכלכליסט

בנצי ליברמן ונחום לנגנטל, צילום: טל שחר בנצי ליברמן ונחום לנגנטל | צילום: טל שחר בנצי ליברמן ונחום לנגנטל, צילום: טל שחר

"לנגנטל היה מעין מאכער, אבל לא מהסוג הקלאסי. הוא עורך דין, חבר כנסת לשעבר וכן נושא בתפקיד רשמי בקרדן נדל"ן", אמר הגורם המעורה בחקירה. "אבל קשרי החברות בינו לבין ליברמן והשותפות בעבר במשרד עורכי הדין שמו את מנהל הרשות בניגוד עניינים חריף שזועק לשמים, כשלנגנטל בא לדבר איתו על עניינים עסקיים. ליברמן היה צריך לעצור את זה ולא להיפגש או לשוחח איתו על עניינים שיש לו אינטרסים עסקיים בהם; בטח ובטח כשמדובר בקרדן נדל"ן, שבה שימש בעבר ליברמן כיועץ בשכר".

הוכחה לא פשוטה

בניגוד לליברמן, שהחשד נגדו הוא לעבירות מרמה והפרת אמונים, החשדות נגד לנגנטל הם לסיוע בהפרת אמונים וביצוע בצוותא של הפרת אמונים; עבירות חמקמקות יחסית שהפרקליטות לא ממהרת להעמיד לדין עליהן, שכן יש צורך להוכיח בהן שלנגנטל רקם תוכנית עם ליברמן, שהיה בניגוד עניינים.

לא מדובר בעניין פשוט. כך למשל, בפרשת מרכז ההשקעות, שבה הורשע ראש הממשלה ושר התמ"ת לשעבר אהוד אולמרט בהפרת אמונים על פעילות בניגוד עניינים עבור לקוחות שותפו לשעבר וחברו עו"ד אורי מסר, האחרון לא הועמד לדין. הסיבה היתה, כך טוענים מקורבים לתיק, כי לא היו לכאורה די ראיות שהוא הניע את אולמרט לפעול בניגוד עניינים.

מהכנסת לדירקטוריון

נחום לנגנטל, בנו של אחד ממייסדי המפד"ל בן ציון לנגנטל, נכנס לפוליטיקה במפלגה בגיל צעיר. לאחר שסיים לימודי משפטים והיסטוריה באוניברסיטת בר־אילן, הוא עבד כעורך דין, עד אשר מונה ב־1996 למנכ"ל משרד התחבורה. שם עסק בין היתר בהפרטת אל על והתחבורה הציבורית. ב־1999 נבחר לכנסת מטעם המפד"ל וכיהן כסגן היו"ר שלה.

בגיל 40 פרש לנגנטל מהפוליטיקה והקים את חברת יומנטרה השקעות בע"מ, שבה שימש גם כמנכ"ל במשך שש שנים. משנת 2006 הוא כיהן לפרקים כדירקטור בשורה של חברות ציבוריות, ובהן בנק מרכנתיל, מעריב החזקות, כלל תעשיות ואגרי אינווסט. בינואר 2012, כארבעה חודשים לאחר שמונה חברו הטוב ליברמן למנהל רשות מקרקעי ישראל, מונה לנגנטל ליו"ר דירקטוריון חברת אל־הר הנדסה - חברה־בת של קרדן נדל"ן.

מעורכות הדין נוית נגב ואיריס ניב סבאג, המייצגות את עו"ד לנגנטל, נמסר: "לנגנטל פעל ללא רבב בתפקידיו הציבוריים בעבר, וכך הוא נוהג גם היום כאדם פרטי. מאחר שהוא פעל בתום לב ואין לו ולא היה לו מה להסתיר, הוא שיתף פעולה בחקירה והשיב בפירוט על כל שאלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
נחום לנגנטל הקים חברה - תמא 38/2 הרצליה בני בנימין . עוד מקום לרווח מפוקפק
עו"ד כפיר גבע ביחד עם עו"ד נחום לנגנטל נכנסו להסכם תמא 38/2 הריסה בניה בבני בנימין הרצליה. זהירות . סכנה. בעיסקה בינהם קיבל לנגנטל עוד קומה נוספת לבניה שלא הייתה בחוזה הטיוטה כך עושה לנגנטל עסקאות משתלמות לעצמו בלי ולכדאיות שלו בלבד. עכשיו נחשפות כל העסקאות שעשה . עו"ד כפיר גבע לא מצא לנכון לידע את בעלי הדירות לגבי היזם החשוד וממשיך לנסות לשכנע את כולם לחתום. סכנה.
איילת , הרצליה  |  21.01.15
לכל התגובות