אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משה כחלון : "אין צורך להעלות מסים - יש בעיה בסדרי העדיפויות" צילום: עמית שעל

בחירות 2015

משה כחלון : "אין צורך להעלות מסים - יש בעיה בסדרי העדיפויות"

ראש מפלגת כולנו אמר בתיכון בליך כי המנהיגות הכלכלית הולכת לפיתרון הקל ולא מוכנה להיאבק למען הציבור בטייקונים. "בשנים האחרונות הרפורמות היחידות למען האזרחים מתבצעות בפייסבוק ובטוויטר"

19.01.2015, 13:52 | שאול אמסטרדמסקי

"אין צורך להעלות מיסים, המפלגות הגדולות איבדו את הרגישות החברתית". כך אמר היום (ב') משה כחלון ביריד הדמוקרטיה בתיכון בליך ברמת גן. "בשנים האחרונות הרפורמות היחידות למען האזרחים מתבצעות בפייסבוק ובטוויטר", הוא הוסיף.

קראו עוד בכלכליסט

כחלון עוד מסר כי "בכדי לממש את הרפורמות שאנחנו שמים על השולחן אין צורך להעלות מיסים, כל מה שצריך זה להרחיב את בסיס המס ולהגדיל את ההכנסה הפנויה של האזרחים. אני רוצה לחדש לכם, מדינת ישראל היא מדינה עשירה אבל לנו יש בעיה בסדרי העדיפויות וגם בכך שהמנהיגות הכלכלית לא מוכנה להיאבק למען הציבור.

הרפורמה בסלולר הכניסה 3.7 מיליארד ש"ח בשנה על פי דו"ח בנק ישראל לשנת 2013. נשאלת השאלה איך הרפורמה הכניסה כסף לממשלה? מהחיסכון בחשבונות הסלולר, אנשים הצליחו לצרוך יותר: שתו יותר בבתי קפה, קנו מחשב, נעלים, וכך הרפורמה מתורגמת לצמיחה משקית ולממשלה זה חוזר בתשלומי מיסים מצריכה.

משה כחלון. "המדינה הולכת על הפיתרון הקל, שלא מחייב מאבק בטייקונים", צילום: נמרוד גליקמן משה כחלון. "המדינה הולכת על הפיתרון הקל, שלא מחייב מאבק בטייקונים" | צילום: נמרוד גליקמן משה כחלון. "המדינה הולכת על הפיתרון הקל, שלא מחייב מאבק בטייקונים", צילום: נמרוד גליקמן

במקום זה, המדינה מעלה את אחוז המע"מ, המדינה הולכת לפתרון הכי קל ומעלה את אחוז המע"מ - המס הכי לא צודק שיש. מדוע לא נכון להעלות את המע"מ? כי הוא פוגע בחלשים, בכך שהוא מוטל על כל מוצרי הצריכה. ומי שהמשכורת שלו משמשת רק לקניית מוצרי צריכה, חלוקת תשלומי המס לא הוגנת כלפיו. לכן, אין צורך להעלות מיסים. להעלות מיסים זה הפתרון הכי קל. עליית מסים לא דורשת ימים קשים, מאבקים בטייקונים או רפורמות, אם אתה מעלה מיסים, אתה לא חוטף. בכנסת אומרים:"אולי המדינה צריכה? אז בסדר נתן לה."

לדברי כחלון, מקורות הכסף צריכים להגיע מרפורמות ומחלוקה יותר חברתית ויותר רגישה: "היום אין פה רגישות. ואני אומר אם אתה מספיק רגיש וחברתי, אין צורך להעלות מיסים".

כחלון עוד אמר כי "הבחירות הקרובות הן לא בין ימין ושמאל, הן על עתיד הנוער ומתן ההזדמנויות שהנוער שלנו יצליח לצמוח בכבוד, וכך גם לדאוג לעתיד ההורים שלנו שיצליחו להזדקן בכבוד. היום אי אפשר לחיות בכבוד, יוקר המחייה פה מטורף".

הוא סיכם כי "הממשלות הקודמות לא הקלו על החיים של הנוכחים פה, לא באגורה, לא ביוקר המחיה, לא בבנקים, לא בדיור, אבל בפייסבוק בטויטר כל יום יש רפורמות. אבל זה קשה- צריך פה בן אדם שבאמת אכפת לו. צריך אדם שעושה, בלי תירוצים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
משה כחלון עובד עלינו בעיניים
הצבעת משה כחלון? תקבל יצחק תשובה! אסור לזלזל בתיחכום הממזרי של הטייקונים. בודאי שאסור להתעלם מן הערמומיות של טייקון הגז והנדל״ן יצחק תשובה, שהצליח ממעמד של קבלן שיפוצים קטן, ועסקן פוליטי במועצת העיק נתניה להפוך לטייקון גז ונדל״ן. יצחק תשובה בערמומיות רבה, בנה עבור הציבור ״מלכודת דבש״ בדמותו של בן החסות שלו משה כחלון. המימון האדיר שהזרים יצחק תשובה ל״מרכז לחקר המנהיגות״ במכללת נתניה, היה מיועד מלכתחילה על מנת ליצור תשתית להקמת מפלגה שתהא חזקה מספיק על מנת לאפשר לו ביום פקודה, לסחוט את הממשלה.
מנשה שילון  |  25.01.15
9.
מנהיגות אמיתית
כמה חבל שאנשים נהפכו להיות סקפטיים כל כך! כמה חבל שכבר לא מאמינים לאיש הגון, מנהיג אמיתי. כל מי שאומר משהו לא טוב על כחלון הוא מדבר ממקום של פחד וחוסר ידע. אפילו ה"יריבים" הפוליטיים שלו אומרים שהוא איש הגון, אמיץ וישר שמסוגל לקדם אפילו כנגד עמדות כוח חזקים מאוד. תפתחו את העיניים, תתפטרו מהציניות, תסתכלו על עצמכם במראה, על המשפחה שלכם ותשאלו האם באמת לא הגיע הרגע שמישהו ידאג סוף סוף לנו ולא לאינטרסים של עצמם. כחלון הוא האיש ואיתו נבחרת מדהימה שפשוט תעשה!
דוד  |  21.01.15
8.
משה כחלון מתמסמס, אין לו חזון והוא בובה של תשובה
מה קרה למשה כחלון שהוא קם יום אחד בבוקר, ועזב את הליכוד? התשובה שהיתה סודית עד עתה, היא שהכל זה תרגיל של טייקון הגז והנדל״ן יצחק תשובה, שחשב שיוכל לבנות על כחלון מפלגה ממשית, כזו שתאפשר לו ללחוץ על הממשלה. מה שיצחק תשובה לא לקח בחשבון, זה שלמשה כחלון יש אנרגיות של ״טוס טוס״, וכושר ביטוי של ילד בגן. כשמשה כחלון מציג את הגיגיו, זה מצער לראות שזה ברמה של כיתה א׳ מינוס! אין למשה כחלון משנה סדורה, והוא מדבר רק בסיסמאות.
מתי כמיסה  |  20.01.15
7.
משה כחלון הוא ברמה של עסקן מקומי בלבד
מה קרה למשה כחלון שהוא קם יום אחד בבוקר, ועזב את הליכוד? התשובה שהיתה סודית עד עתה, היא שהכל זה תרגיל של טייקון הגז והנדל״ן יצחק תשובה, שחשב שיוכל לבנות על כחלון מפלגה ממשית, כזו שתאפשר לו ללחוץ על הממשלה. מה שיצחק תשובה לא לקח בחשבון, זה שלמשה כחלון יש אנרגיות של ״טוס טוס״, וכושר ביטוי של ילד בגן. כשמשה כחלון מציג את הגיגיו, זה מצער לראות שזה ברמה של כיתה א׳ מינוס! אין למשה כחלון משנה סדורה, והוא מדבר רק בסיסמאות.
יעקב חזות  |  20.01.15
6.
משה כחלון הוא שבוי של הטייקון תשובה
כל פעם שמשה כחלון פותח את הפה הוא מפסיד עוד ועוד מנדטים, ומתקרב לגרד כלפי מטה את אחוז החסימה. הציבור מבין במהירות שמשה כחלון הוא פיון, מריונטה בידיו של הטייקון יצחק תשובה! משה כחלון לא מסוגל ומסרב לתת הסברים לשאלות שעולות מן הציבור בדבר קשריו ההדוקים עם יצחק תשובה; בנוסף לכך קהל שומעיו מתרשם שהוא עילג ומבולבל, ואין לו כל משנה סדורה.
ארנון דבש  |  20.01.15
לכל התגובות