אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי רשת האופנה 'הגרה אופנת מעצבים' חשוד בהעלמת מס

בעלי רשת האופנה 'הגרה אופנת מעצבים' חשוד בהעלמת מס

משה צדוק מירושלים חשוד ברכישת חשבוניות מס מזויפות בהיקף של 5 מיליון שקל שהקטינו את חבות המס שלו בכמיליון שקל

19.01.2015, 17:53 | עמרי מילמן

משה צדוק מירושלים, הבעלים ודירקטור של רשת האופנה "הגרה אופנת מעצבים" חשוד שבכך שקיזז בספרי החברה תשומות שלא כדין בהיקף של 5 מיליון שקל שהקטינו את חבות המס שלו. על פי החשד, צדוק רכש חשבוניות מס מזויפות בהיקף של 5 מיליון שקל, שהמס בגינן עומד כל כמיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

מחלקת חקירות מכס ומע"מ חיפה ביצעה אתמול ביקורת ברשת האופנה לאחר שהתעוררו חשדות בעקבות חשבונית "תמוהה" שעוררה את חשדם של פקחי רשות המסים. אלו מצאו כי צדוק כלל בספרי החברה שלו חשבוניות כוזבות שניתו לו ע"י תושב הרשות הפלסטינית, שמפעיל מתפרה בשטחים. הפלסטיני נתן לצדוק חשבוניות של חמש חברות ישראליות שונות, שהוא עצמו אינו קשור אליהן כלל, ביניהן היו כאלה שכלל לא היו קשורות לתחום הביגוד כמו עסק למכירת שמן זית ופיצוחים, בתי קפה והסעות.

החקירה, שנפתחה אתמול, טרם הסתיימה ומספר מעורבים בה טרם נחקרו, לכן ביקשו ברשות המסים, מתוך חשש שמא צדוק ישבש את החקירה להורות על שחרור בתנאים מגבילים.בימ"ש השלום בחיפה שחרר אתמול את צדוק תוך שאסר עליו ליצור קשר עם מעורבים אחרים ותוך הפקדת ערבות בנקאית של 50 אלף שקל, ערבות עצמית בסך 100 אלף שקל, ערבות צד ג' בסך 200 שקל ועיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום.

מרשת הגרה נמסר: "מדובר בפרסום מוקדם של חלקים מתוך חקירה שמצויה בראשיתה וכלל לא התבררה עד תום, חברת הגרה ובעליה בטוחים כי פעלו כדין וכי בתום החקירה לאחר שיארך בירור יסודי של העובדות ותתבהר התמונה בכללותה הדברים יראו אחרת ויתברר כי אין בסיס לחשדות המתוארים בפרסום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות