אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האפיפיור פרנציסקוס: "הקתולים לא צריכים להתרבות כמו ארנבים" צילום: איי פי

האפיפיור פרנציסקוס: "הקתולים לא צריכים להתרבות כמו ארנבים"

הוא סיפר על אישה בהיריון השמיני שלה לאחר שילדה בניתוחים קיסריים את שבעת ילדיה הראשונים. "זה לא אחראי!" טען. האישה אמרה שצריך לסמוך על אלוהים. על כך השיב לה: "אלוהים נותן לכם שיטות לשמור על אחריות"

20.01.2015, 12:58 | שירות כלכליסט
האפיפיור פרנציסקוס אומר שהקתולים לא חייבים להתרבות "כמו ארנבים", ועליהם לנהוג על פי רעיונות של "הורות אחראית".

בשיחה עם עיתונאים בדרכו חזרה לרומא מביקור בפיליפינים, טען האפיפיור שישנן דרכים רבות המאושרות על ידי הכנסייה לפקח על הילודה, כמו מעקב אחר המחזור החודשי של האישה. אולם הוא הדגיש כי אף מוסד חיצוני אינו יכול לכפות את הדעות שלו לגבי הפיקוח על גודל המשפחות, ושב וחזר על האיסור של הכנסייה על שימוש באמצעי מניעה.

האפיפיור פרנציסקוס מחבק ילדים בביקורו השבוע בפיליפינים, צילום: בלומברג האפיפיור פרנציסקוס מחבק ילדים בביקורו השבוע בפיליפינים | צילום: בלומברג האפיפיור פרנציסקוס מחבק ילדים בביקורו השבוע בפיליפינים, צילום: בלומברג

האפיפיור גינה את מה שהוא מכנה "הקולונוליזם האידיאולוגי" של העולם המתפתח. זאת לאחר שבישופים אפריקאים התלוננו שארגוני סיוע ומדינות מערביות מתנות העברת סיוע באימוץ רעיונות מתקדמים כמו חלוקת קונדומים על ידי עובדי הסיוע, או ביטול חוקים המפלים הומואים. "לכל עם יש את הזכות לשמור את הזהות שלו מבלי לעבור קולונוליזם אידיאולוגי", אמר האפיפיור.

עם זאת, הוא הודה כי הטענה לפיה כדי להיות קתולים טובים "צריכים להיות כמו ארנבים" היא שגויה, והדגיש כי "הורות אחראית" מחייבת זוגות לפקח על הילודה שלהם, בהתאם לחוקי הכנסייה.

הוא ציין לדוגמה אישה שפגש, שהייתה בהיריון השמיני שלה לאחר שילדה בניתוח קיסרי את שבעת ילדיה הראשונים. "זה לא אחראי!" טען. לדבריו, אף שהאישה טוענת שצריך לסמוך על אלוהים, "אלוהים נותן לכם שיטות לשמור על אחריות", הדגיש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
כשיש יותר מידי ארנבות, הן נלחמות על טריטוריה והמפסידות מתות ברעב
או שיש שועלים או מחלות שהורגים אותן. זו הסיבה היחידה שאין בעולם הצפה של ארנבים, עכברים, חרקים וכו', שמתרבים בקצב מהיר - יש מנגונני בקרה שמונעים גידול מוגזם. בבני האדם זה אותו דבר. גם אם איטי הרבה יותר - אולכוסיית סוריה לדוגמה גדלה וגדלה עד שקרסה בגלל שילוב של עוני, בעיות חקלאיות, מחסור במים וסכסוכים על טריטוריה. במצרים ולוב המצב דומה. אז אפשר לבחור בין התאפקות (או פשוט אמצעי מניעה) לבין שיטות כמו מלחמה, רעב, מגיפות וכו', אפשר להגדיל את המזון - אבל לא ניתן להגדיל אותו עוד ועוד . כבר היום החלקאות שלנו בעלת הפריון הגבוה ליחדית דונם דורשת משאבים מתכלים כמו כריית אשלג, כריית פוספט, הפקת נפט לחומרי הדברה והפקת גז טבעי לאמוניה, וגם גורמת לזיהום מים ולהרס השכבה העליונה של הקרקע ומדבור - אי אפשר להמשיך ככה. ובטח לא להמשיך לגדול.
אלון  |  21.01.15
2.
כמו ארנבים? העיקר סקס מדהים. כנסו!
אני ואהובי כן אוהבים כמו ארנבים, אחרי שהייתי חינם, אצל יפה כהן הקבליסטית המהממת, שיעצה לי וברכה, מאז הסקס שלנו חם מדהים ומשגע, והיום אני כבר חולה על בן זוגי המטריף, הוא מענג אותי תמיד כמו שאני אוהבת ואני אותו. אבל בעצם אני לא יודעת האם אנחנו כמו ארנבים, וזה גם לא מעניין אותי, העיקר שיש ביננו סקס ואהבה מדהימה.
נלה  |  21.01.15
לכל התגובות