אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: גוגל תשקיע מיליארד דולר ב-SpaceX של אלון מאסק צילום: וויקיפדיה

דיווח: גוגל תשקיע מיליארד דולר ב-SpaceX של אלון מאסק

הפרויקט בו תשקיע ענקית החיפוש מתבסס על רשת לוויינים שיספקו גישה לרשת למקומות מבודדים. ההשקעה של גוגל משקפת ל-SpaceX שווי של כעשרה מיליארד דולר

20.01.2015, 15:25 | רפאל קאהאן

גוגל צפויה להשקיע כמיליארד דולר בפיתוח רשת לוויינים שתאפשר אספקת אינטרנט לאזורים מבודדים על פני כדור הארץ ואף למאדים. את הפרויקט יזם אלון מאסק במסגרת חברת SpaceX שהקים, שעוסקת במשלוח לוויינים מסחריים לחלל.

קראו עוד בכלכליסט

היקף ההשקעה של גוגל מקפיץ את שווייה הפוטנציאלי של SpaceX לכ-10 מיליארד דולר, כך דיווח הוול סטריט ג'ורנל אמש (ב'). הפרויקט כולל שיגור של עשרות מיקרו לוויינים שיקיפו את כדור הארץ בגובה 1,200 ק"מ, פחות מרום הפעולה של לוויינים רגילים שמשוגרים לגובה של עד 35,000 ק"מ ואף יותר.

לוויין זעיר. יוכל להביא חיבור אינטרנט לנקודות מבודדות לוויין זעיר. יוכל להביא חיבור אינטרנט לנקודות מבודדות לוויין זעיר. יוכל להביא חיבור אינטרנט לנקודות מבודדות

אספקת אינטרנט לאיזורים מבודדים הפכה בשנים האחרונות לאחת המטרות המוצהרות של גוגל. החברה כבר השקיעה לא מעט בפרויקט Loon שמתיימר לבצע זאת תוך התבססות על בלונים סטרטוספריים. ואולם, הלווינים צפויים לספק פתרון יעיל יותר מכיוון שהם אינם תלויים בגחמות מזג האוויר.

הלוויינים צפויים לייצר את הרשת בחלל על ידי שימוש בקרני לייזר. למעשה אין זו הפעם הראשונה שבה מוצעים פתרונות מעין אילו לאספקת חיבור רשת. גוגל עצמה עבדה על פרויקט דומה עם אחד ממומחי הרשתות הגדולים בעולם, גרג וויילר, שעזב את גוגל כדי להקים חברה חדשה בשם OneWeb, בה מושקעות וירג'ין של ריצ'ארד ברנסון וקוואלקום.

ההבדל בין הפרויקטים הוא שהלווינים של OneWeb השתמשו בתקשורת רדיו במקום בקרני הלייזר בפרויקט של מאסק. "מהירות האור גדולה ב-40% בוואקום מאשר בסיבים אופטיים", הסביר מאסק את יתרונות השיטה לאתר The Verge. לטענתו השיטה תאפשר קישור יעיל של אזורים מבודדים ואפילו לאפשר רשת תקשורת לכיוון מאדים, סיכם היזם את חזונו.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות