אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדלים באוויר: MSN משווקת דירות שהיא לא יכולה לבנות

בדיקת כלכליסט

מגדלים באוויר: MSN משווקת דירות שהיא לא יכולה לבנות

החברה הודיעה שתמכור 180 דירות ברמלה החל ב־690 אלף שקל, אך מתברר כי לפי התוכנית מותר בינתיים לבנות בשטח רק 44 דירות. החברה: "נשנה את הקמפיין"

21.01.2015, 06:56 | יעל דראל

חברת MSN נדל"ן בשליטת גיל מולכו הודיעה השבוע כי החלה בשיווקן של 180 דירות חדשות ברמלה, במרחק של 15 דקות נסיעה מתל אביב, במחירים התחלתיים של כ־690 אלף שקל. על פי הודעת החברה, פרויקט המגורים המכונה Quatro בשכונת הרובע החדשה של רמלה הצמודה לקניון עזריאלי, ישתרע על פני קרקע בהיקף של 4 דונם, ועליו ייבנו ארבעה מגדלים בני 180 דירות. כמו כן ייכלל שטח מסחרי. אלא שמבדיקת "כלכליסט" עולה כי הפרויקט הנוכחי מבוצע במסגרת קבוצת רכישה - פרט שאינו מופיע בפרסומי החברה ועשוי להשפיע משמעותית על מחירי הדירות הסופיים - וכי בנוסף התב"ע במקום מאושרת ל־44 יחידות דיור בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

בתגובה לפניית "כלכליסט" הבהירו בחברה כי על פי חוות דעת שגיבש אדריכל הפרויקט, קיימת "סבירות גבוהה" שימירו את השטחים המסחריים בקרקע לשטחי מגורים שיאפשרו בניית 180 יח"ד, ובמקביל קיימת סבירות גבוהה להגדלת זכויות המגורים גם מעבר ל־180 יחידות דיור. עוד הבהירו בחברה כי למרות הפרסומים הרשמיים, הרי שבפועל החברה משווקת נכון להיום רק את 44 יחידות הדיור של הבניין הראשון, כפי שמאפשרת התב"ע הקיימת.

עם זאת, מעיון בחוות הדעת של אדריכל הפרויקט עולה כי על פי המצב הקיים כיום, ישנו בשטח מרכז מסחרי ישן המיועד על פי התב"ע להריסה. במקומו ניתן יהיה לבנות שטח מסחרי בהיקף של 8,000 מ"ר ולצדו מגורים בשטח עיקרי בהיקף של 5,300 מ"ר, עם אפשרות לבנייה מיידית של כ־44 יח"ד. ההנחות שעליהן מתבססים בחברה הן כי בעתיד ניתן יהיה להמיר את שטחי המסחר בשטחי מגורים, אם כי מהלך שכזה יכול להתאפשר רק לאחר אישורה של הוועדה המחוזית מרכז, והוא אינו ודאי בשלב זה ואף יכול להימשך שנים. עוד עולה מהבדיקה כי כיום יש לחברה אופציה על הקרקע לתקופה של חמישה חודשים בלבד, שאותה קיבלה מהיזם בני קרן. הפרויקט העתידי שעליו מדובר ממוקם בסמוך לבניין העירייה ברמלה, למתחם בתי המשפט ולהיכל התרבות העירוני. בחברה מציינים כי הפרויקט העתידי בן 180 הדירות יכלול יחידות דיור בנות 3, 4 ו־5 חדרים. מחירה של דירת 3 חדרים יחל ב־690 אלף שקל ומחירה של דירת 4 חדרים יחל ב־850 אלף שקל.

הדמיית פרויקט Quatro ברמלה של חברת MSN הדמיית פרויקט Quatro ברמלה של חברת MSN הדמיית פרויקט Quatro ברמלה של חברת MSN

מנכ"ל MSN רן צדיקריו אמר כי "המחיר שאנו מציעים, במרחק של דקות ספורות מתל אביב, זה מחיר מטרה אמיתי". הוא הוסיף ואמר ש"במקביל לשיווק 180 יחידות הדיור הראשונות, החברה עתידה להגיש בקשה לוועדה המחוזית למיצוי והגדלת הזכויות בקרקע, וזאת בהתאם למקובל באזור שבו רוב היזמים קיבלו אישורים להגדלת הזכויות". מהחברה נמסר עוד כי "באתר החברה מצוין שמדובר בקבוצת רכישה, לצד היתרונות הרבים שיש לקבוצת רכישה. בעקבות פנייתכם החליטה החברה להוסיף לקמפיין הערה ולפיה התוכנית כפופה לאישור הוועדה המחוזית".

מעיריית רמלה נמסר: "התוכנית הרעיונית הוצגה לעירייה, ונציגיה העירו עליה הערות אשר נמסרו ליזמים. מאז לא הוצגה ולא הוגשה כל תוכנית לוועדה המקומית, ועל כן פרסום ושיווק כפי שהוא מוצג עלול להוות הטעיית הציבור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות