אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עלייה בתיירות השופינג וביצוא הגרמני לשוויץ בזכות הפרנק החזק צילום: בלומברג

עלייה בתיירות השופינג וביצוא הגרמני לשוויץ בזכות הפרנק החזק

גרמניה, היצואנית הגדולה ביותר לשוויץ, נהנית מכוח הקנייה של המטבע השוויצרי; ביקושים ערים לרכבת החוצה את הגבול מבאזל לגרמניה

20.01.2015, 20:11 | בלומברג

ביטול תקרת הפרנק השוויצרי שעמדה על 1.20 פרנק ליורו והזינוק הנלווה בערכו של המטבע השפיעו באופן מרחיק לכת על יחסי המסחר של שוויץ עם מדינות גוש היורו.

קראו עוד בכלכליסט

המרוויחה הגדולה מכך היא גרמניה, היצואנית הגדולה ביותר לשוויץ, הנהנית מעליית כוח הקנייה של המטבע השוויצרי. שוויו של היצוא הגרמני לשוויץ גדול מהשווי המצרפי של היצוא משלוש המדינות הבאות ברשימה: איטליה, צרפת וסין. עיקר התוצרת שמיוצאת היא מכוניות, כימיקלים ומיכון חקלאי.

כמו כן, גרמניה נהנית מעלייה בתיירות השופינג השוויצרית בזכות התחזקות הפרנק. "הצרכנים השוויצרים יהיו המרוויחים הגדולים ביותר מייסוף המטבע", אמר ז'אן־אגברט שטורם, העומד בראש המכון הכלכלי KOF שבסיסו בציריך. "עבורם, עלות סל הצריכה היומי תתכווץ".

המטבע השוויצרי רשם זינוק של יותר מ־20% לעומת היורו בשבוע שעבר, לאחר ביטול תקרת שער המטבע. אתמול נסחר המטבע השוויצרי סביב 0.99 יורו לפרנק אחד.

"אם שער המטבע יישמר ברמתו הנוכחית, אנחנו צופים עלייה ניכרת בכמות הלקוחות השוויצרים", אמר דובר רשת הכלבו הגרמנית ברונינגר, כריסטיאן וויט. בינתיים נרשמים ביקושים ערים לרכבת החוצה את הגבול מבאזל לגרמניה השכנה, טראם 8.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות