אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
IBM מציגה: רבעון 11 ברציפות ללא עלייה בשורת ההכנסות

IBM מציגה: רבעון 11 ברציפות ללא עלייה בשורת ההכנסות

הכנסות ענקית המחשוב עמדו על 24.1 מיליארד דולר לעומת 27.7 מיליארד אשתקד; נטפליקס היכתה את התחזיות עם רווח נקי של 83.4 מיליון דולר

20.01.2015, 23:28 | מיקי גרינפלד ושי סלינס

ענקית המחשוב IBM פרסמה הלילה (ג') את תוצאותיה לרבעון הרביעי, ולפיהן סיימה אותה עם רווח מתואם של 5.81 דולר למניה, מעל הצפי בשוק שעמד על 5.43 דולר למניה. הכנסות החברה הסתכמו ב-24.1 מיליארד דולר, במקרה זה פחות מהצפי שעמד על 24.8 מיליארד דולר. ברבעון המקביל אשתקד רשמה החברה רווח מתואם של 6.13 דולר למניה והכנסות של 27.7 מיליארד דולר. IBM רושמת בכך רבעון 11 ברציפות ללא עלייה בשורת ההכנסות.

באוקטובר האחרון הודיעה IBM כי היא מבטלת את תחזיתה המוקדמת לשנת 2015, שעמדה על 20 דולר למניה, ולא פרסמה תחזית חלופית. בתחזית מעודכנת מהיום צופה החברה לשנה הנוכחית רווח מתואם בטווח של 16.50-15.75 דולר למניה. צפי השוק עומד על 16.50 דולר למניה. "אנו רושמים התקדמות משמעותיות בשינוי שעוברת החברה, וממשיכים לקדם את IBM, תוך השקעה רבה ומיצובה המחודש לטווח הארוך", אמרה ג'יני רומטי, מנכ"לית החברה.

 

מתחילת השנה איבדה המניה 2.2% מול ירידה של 1.7% במדד העילית דאו ג'ונס אליו היא משתייכת. שווי השוק של החברה עומד על כ-158 מיליארד דולר.

 , צילום: גלעד קוולרציק צילום: גלעד קוולרציק  , צילום: גלעד קוולרציק

בעלי המניות מצפים שרומטי תוציא בהקדם תוכנית לארגון מחדש של החברה המעסיקה 430 אלף עובדים ברחבי העולם. "המטרות שהציבה IBM לטווח הארוך נראות טוב על הנייר, אבל המשקיעים רוצים לראות תוצאות. במסגרת ציפייה זו רומטי צריכה לשכנע את המשקיעים שהחברה יכולה לבצע בהצלחה את המעברה לתקופת מחשוב הענן", אמר דניאל אייבס (Daniel Ives), אנליסט ב-FBR & Co.

לפני כחודש חתמה IBM על הסכם בהיקף של מיליארדי דולרים, לניהול כל תשתיות טכנולוגיות המידע של בנק ABN Amro לתקופה של עשר שנים. ההסכם כולל יישום ענן פרטי של IBM, יחד עם תהליכי סטנדרטיזציה ופישוט של סביבת טכנולוגיות המידע הפועלות כיום בבנק – מרמת מכשירי המובייל ועד למערכות המחשוב המרכזי. ההסכם משקף את מאמציה של IBM להפוך לשחקן מרכזי בתחום מחשוב הענן, תחום שהולך וצובר תאוצה בעולם ה-IT הארגוני.

בנובמבר האחרון חשפה החברה רשת חברתית חדשה בשם Verse אשר צפויה להיות מושקת ברבעון הראשון של השנה. IBM מכנה את הכלי החדש: "סביבת עבודה שיתופית ברשת חברתית". הרעיון מאחורי הרשת הוא שילוב של מערכת לשיתוף עבודה עם יכולות תקשורת מובנות. בנוסף IBM הוסיפה גם כלים לאיתור מסמכים, אנשים ויכולות ניתוח אנליטי.

נטפליקס היכתה את התחזיות

מניית נטפליקס מזנקת ב-13% במסחר המאוחר לאחר שהיכתה את התחזיות לרבעון הרביעי של השנה. החברה דיווחה על רווח נקי של 83.4 מיליון דולר שהם 1.35 דולרים למניה, בהשוואה לרווח נקי של 48.4 מיליון דולר שהם 79 סנט למניה ברבעון המקביל. ללא הכנסות חד פעמיות הרווח הנקי למניה עמד על 72 סנט - גבוה בהרבה מהתחזיות שעמדו על 45 סנט למניה. ההכנסות הסתכמו ב-1.485 מיליארד דולר ועמדו בציפיות.

נטפליקס הודיעה כי 4.33 מיליון משתמשים חדשים התווספו ברבעון הרביעי של 2014 והיא מצפה לעוד 4.05 מיליון משתמשים ברבעון הנוכחי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות