אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סנדיסק וקוואלקום השקיעו בענן של ראבלו מרעננה צילום: אוראל כהן

סנדיסק וקוואלקום השקיעו בענן של ראבלו מרעננה

החברות השקיעו 28 מיליון שקל בחברת הענן של בני שניידר ורמי טמיר, שגייסה עד כה 54 מיליון דולר. מייסד ראבלו: "לא ממהרים למכור"

20.01.2015, 22:42 | מאיר אורבך

ענקיות הטכנולוגיה האמריקאיות, סנדיסק וקוואלקום, השקיעו בחברת הסטארט־אפ הישראלית ראבלו סיסטמס (Ravello Systems) 28 מיליון דולר. חברת הענן ראבלו, שהקימו ב־2011 היזמים הסדרתיים בני שניידר ורמי טמיר, גייסה עד כה 54 מיליון דולר. בגיוס השתתפו המשקיעים הקיימים קרנות הון הסיכון וינטג', סקויה קפיטל, NVP ובסמר.

"אנחנו למעשה מפעיל וירטואלי לתחום הענן", אומר רמי טמיר, המנכ"ל. "אנו מאפשרים לחברות לשים את התוכנות והיישומים שלהן במערכות המחשוב או על הענן ומנהלים אותן עבורן בשקיפות".

החברה השיקה את פעולתה בסוף 2013, ומאז החלה לשווק את השירות שלה, המוגדר כתשתית כשירות. "בקרוב הרבה חברות יבינו שכמו שלא כל חברה גדולה צריכה תחנת כוח, לא כל חברה צריכה מערכת מחשוב. לנוכח התחרות שגוגל, מיקרוסופט ואחרות מציבות לאמזון ירדו המחירים של שירותי הענן והכדאיות הכלכלית עלתה משמעותית", אמר המייסד בני שניידר. "אנחנו לא מתכוונים למהר ולמכור. כל מה שתכננו בראבלו בהתחלה קורה ואנחנו רוצים לראות את החברה גדלה ומגשימה את ייעודה".

היזם בני שניידר, מבעלי ראבלו, צילום: אוראל כהן היזם בני שניידר, מבעלי ראבלו | צילום: אוראל כהן היזם בני שניידר, מבעלי ראבלו, צילום: אוראל כהן

סנדיסק היא מחברות האחסון הגדולות בעולם והיא נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 17.4 מיליארד דולר ומעסיקה כ־5,400 עובדים. קוואלקום היא מיצרניות השבבים המובילות בעולם בעיקר בתחום המכשירים הניידים. החברה נסחרת לפי שווי של 118 מיליארד דולר. שתי החברות ביצעו בעבר כמה רכישות בישראל ומחזיקות בארץ מרכזי פיתוח גדולים.

כיום מעסיקה ראבלו 50 איש, עשרה מהם בארה"ב והשאר ברעננה. כרגע אין בכוונת שניידר או טמיר לעבור לעמק הסיליקון. "אנחנו מחזיקים שם צוות בכיר ונוסעים הרבה, אבל אין צורך להעביר את הנהלת החברה לארה"ב באופן אוטומטי".

שניידר וטמיר עמדו בעבר מאחורי מכירת קומראנט לרד האט ב־115 מיליון דולר.

ראבלו (ravello)

הוקמה: 2011, מעסיקה 50 עובדים במשרדים ברעננה

מייסדים: רמי טמיר ובני שניידר

מוצר: שירותי ענן

גיוסים: 54 מיליון דולר

משקיעים עיקריים: קוואלקום, סנדיסק, קרן סקויה, קרן בסמר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות