אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטיפל: שת"פ במתן שירותי בנקאות להשקעות עם לאומי פרטנרס צילום: עמית שעל

סטיפל: שת"פ במתן שירותי בנקאות להשקעות עם לאומי פרטנרס

בחודש דצמבר האחרון בחרה רשות החברות הממשלתיות בבנק ההשקעות סטיפל ולאומי פרטנרס ללוות את הרשות בתהליך הפרטת התעשייה הצבאית

21.01.2015, 12:26 | תומר ורון
אחרי שזכו במכרז להפרטת תעש, בנק ההשקעות סטיפל (Stifel), הודיע אתמול בארה"ב כי חתם על הסכם בלעדי לשיתוף פעולה במתן שירותי בנקאות להשקעות עם לאומי פרטנרס, זרוע הבנקאות להשקעות של בנק לאומי.  

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת שיתוף הפעולה, יספקו הגופים שירותי בנקאות להשקעות לחברות הקשורות לישראל, אשר מחפשות לגייס חוב או אקוויטי בשווקים הציבוריים והפרטיים. בנוסף יספקו החברות ישירותי יעוץ אסטרטגיים בצפון אמריקה ובאזורים אחרים. סטיפל נסחר בארה"ב לפי שווי שוק של כ–3.4 מיליארד דולר. הבנק, המעסיק כ–6,000 עובדים, מתמחה בתחומים רבים ומעניק שירותי מחקר לכ–1,400 חברות בוול סטריט.

בחודש דצמבר האחרון בחרה רשות החברות הממשלתיות בבנק ההשקעות סטיפל ולאומי פרטנרס ללוות את הרשות בתהליך הפרטת התעשייה הצבאית (תעש). רשות החברות תשלם לבנק 4 מיליון שקל עבור הליך הליווי.

יו"ר לאומי פרטנרס והמשנה למנכ"ל קבוצת לאומי, פרופ' דני צידון, ציין כי שיתוף הפעולה האסטרטגי עם סטיפל, והחוזקות המוכרות של בנק ההשקעות המוביל, צפויות לקדם את מגוון הפתרונות הממוקדים של לאומי פרטנרס ללקוחותיה וכן לתרום באופן משמעותי ללאומיטק, פלטפורמת הבנקאות להיי-טק של קבוצת לאומי.

מנכ"ל לאומי פרטנרס, ירון בלוך, ציין בהמשך לחתימה על הסכם שיתוף הפעולה כי לאומי פרטנרס זיהתה את הצורך הגובר בקרב חברות middle market ישראליות להרחיב את הפעילות הבינלאומית שלהן ולמצוא אלטרנטיבות לגיוס כספים, וכי שיתוף הפעולה עם סטיפל יאפשר לחברה להרחיב את פלטפורמת השירותים שהיא מציעה ללקוחותיה בתחום זה. "הסכם שיתוף הפעולה הזה תואם את האסטרטגיה ארוכת הטווח של לאומי פרטנרס, לפתח הזדמנויות עסקיות נוספות עבור לקוחותינו, הן בארץ והן בחו"ל, ומסמל צעד משמעותי נוסף בהרחבת סל המוצרים והיכולות הבינלאומיות שלנו," אמר בלוך.

בראד ריימונד, מנכ"ל משותף לתחום הבנקאות להשקעות בסטיפל, אמר כי בשל תחומי ההתמחות של החברה, ישראל היא שוק חשוב עבורה. "בהתחשב ביכולות המשמעותיות שלנו בתחומי ההיי-טק, מדעי החיים, ותחומי צמיחה בכלכלה, התייחסנו תמיד אל ישראל כשוק חשוב", אמר ריימונד. "ההזדמנות לעבוד עם אחת מהחברות המובילות בישראל היא הזדמנות מלהיבה התואמת את האסטרטגיה שלנו להיות בית השקעות המוביל ביכולתו לספק מגוון שירותים מלא תוך התרכזות בחברות צומחות ומבטיחות"

דני צידון, צילום: עמית שעל דני צידון | צילום: עמית שעל דני צידון, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות