אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק תנקה את הפיד שלכם מפוסטים שקריים

פייסבוק תנקה את הפיד שלכם מפוסטים שקריים

בעקבות תלונות על פוסטים שמכילים תחרויות מזויפות, חדשות מומצאות ושאר בדיות שנועדו לגרום למשתמשים להקליק, שונה אלגוריתם הרשת החברתית. מעתה, תצומצם נוכחות תכנים אלה בפיד שלכם

21.01.2015, 13:11 | עומר כביר
פייסבוק מנקה את הפיד: הרשת החברתית יישמה שינויים שנועדו לדלל את הופעתם של פוסטי ספאם - כך הודיעה אתמול החברה.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה שפרסמה, אמרה פייסבוק שמזה זמן מה מתלוננים משתמשים רבים שהפיד שלהם מופץ בפוסטים שמקדמים הונאות (כמו, תחרויות מזויפות) או ידיעות חדשותיות שקריות שמתחזות לתוכן אמיתי (אך לא ידיעות פארודיות).

"פעמים רבות אנשים משתפים את ההונאות הללו, ומאוחר יותר מוחקים את הפוסט המקורי משהבינו שמדובר במתיחה או הונאה", נמסר מפייסבוק. “פוסטים אלו גם זוכים לרוב לתגובות רבות שמציינות שמדובר בהונאה, ותגובות עם קישורים לאתרים שמפריכים אותה. תגובות אלו מגדילות פי שניים את הסיכוי שמפרסם הפוסט יימחק אותו".

פוסט מזויף לדוגמה פוסט מזויף לדוגמה פוסט מזויף לדוגמה

לאחרונה הוסיפה פייסבוק אפשרות לדווח כי סיפור שמופיע בפיד הוא מזויף, באמצעות הקלקה על החץ בפינה הימנית או השמאלית העליונה (בהתאם לשפה) ובחירה באפשרות הרלוונטית. “סיפורים שכוללים הונאה או חדשות מטעות במכוון זוכים לפי 2.5 יותר דיווחים מקישורים לסיפורים אחרים", נמסר.

פייסבוק תשמש במידע שנאסף בדרך זו כדי לשנות את האופן שהסיפור המדובר מוצג בפיד של המשתמש. “פוסט עם לינק למאמר שצבר דיווחים שליליים רבים או שהועלה ונמחק פעמים רבות יוצג בתפוצה נמוכה יותר. לצד פוסטים שצברו דיווחים רבים גם תוצג הודעה שמזהירה כי מספר רב של משתמשים דיווח עליהם".

ומה עם סאטירה?

בפייסבוק מבהירים שהשינוי לא יוביל להסרת או שינוי הפוסטים מעמוד המשתמש שיצר או שיתף אותם, והם גם לא צופי שהוא יפגע בפוסטים שמקשרים לידיעות פארודיות או סאטיריות, דוגמת אלו של The Onion.

“אנשים נוטים שלא לדווח על תוכן שנועד להיות הומוריסטי, או תוכן שמסומן כסאטירה בצורה ברורה. תוכן מסוג זה לא יושפע מהעדכון. מרבית גופי התוכן בפייסבוק לא ייפגעו מהשינוי. מספר קטן של יוצרים שבאופן קבוע מפרסמים הונאות או מתיחות יסבלו מרידיה בתפוצת הפוסטים שלהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות