אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: רובה קלצ'ניקוב ייוצר בארה"ב

לראשונה: רובה קלצ'ניקוב ייוצר בארה"ב

בשל הסנקציות שהוטלו על רוסיה לא ניתן לייבא רובי סער מסוג קלצ'ניקוב לארה"ב. בשל כך הודיעו בעלי מפעל הנשק RWC כי הם מתכוונים לייצר את דגם הרובה הנפוץ בעולם כשהמלאי שלהם במחסנים ייגמר

21.01.2015, 12:58 | שירות כלכליסט

חברה לייצור נשק בארה"ב מצאה דרך לעקוף את הסנקציות נגד רוסיה, האוסרות בין השאר על ייבוא רובי סער מסוג קלצ'ניקוב לארה"ב.

הרובה שייוצר בארה"ב יישא את שמו של הרובה המקורי – AK-47 – שהוא הרובה הסער הנפוץ בעולם כיום.

החברה שתייצר את הנשק היא RWC שעד כה הייתה המשווקת הרשמית של הקלצ'ניקוב בארה"ב. החברה נאלצה להפסיק את יבוא הרובה מרוסיה לאחר שממשלת ארה"ב הטילה ביולי סנקציות נגד רוסיה בתגובה על פלישתה לאוקראינה.

חברת RWC אמרה כי הוטל עליה איסור לקיים קשרים עם קונצרן קלצ'ניקוב ברוסיה המייצר את הרובה.

מיכאיל קלצ מיכאיל קלצ'ניקוב עם הרובה הנושא את שמו מיכאיל קלצ

"אסור לנו אפילו להרים טלפון ולשוחח איתם. מאלצים אותנו לחדול מלעשות איתם עסקים בשל הסנקציות", אמר ל-CNN תומאס מק'רוסין מנכ"ל החברה המחזיקה בזיכיון קלצ'ניקוב בארה"ב.

רובי הקלצ'ניקוב נחשבים למותג הרובים הפופולאריים בעולם. הרובים המקוריים יוצרו על-ידי הרוסים אולם הוא אחד מהרובים המועתקים ביותר וחיקויים שלו מיוצרים ברחבי העולם, ובכלל זה סין, אירופה וארה"ב.

אולם לעת עתה, יש ל-RWC מלאי מספק כדי לעמוד בביקוש.

"יש לי מלאי רב על המדפים שעבורו כבר שילמתי. מותר לנו למכור נשקים אלו משום שהם כבר בתחומי ארה"ב אולם כאשר מלאי זה יגיע לאפס, לא יהיו לנו יותר נשקי קלצ'ניקוב להציע", אומר מק'רוסין. על כן מתכננת החברה להתחיל בייצור הרובים בארה"ב.

"ברבעון השני של השנה נתחיל בתהליך הייצור. אנו נייצר רובים ואקדחים משלנו תחת המותג קלצ'ניקוב".

לא ניתן היה לקבל תשובה מקונצרן קלצ'ניקוב ברוסיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
פשוט מטורף שמותר לקנות דבר כזה בחנויות
פעם, עד לפני 150 שנה, אדם יכל להרוג אדם אחד או שניים לפני שהיו עוצרים אותו. היום, אדם עם רובה סער יכול להרוג עשרות לפני שאפשר לעצור אותו. נער שמביא מכשיר הרג שכזה לבית הספר ומרסס ילדים למשל. באיזו סיטואציה אדם מן הישוב צריך רובה סער עם קנה ארוך ומחורץ באגרסיביות שמשחרר 30 כדורים ב-5 שניות? בעולם שמנסה להיות נורמלי, שמנסה למנוע כוח מוגזם של אדם בודד שלוקה בנפשו, ואחוז מסויים באוכלוסייה תמיד יהיו כאלו, אסור לאפשר לאנשים להחזיק מכשיר הרג קיצוני שכזה מלבד אנשי ביטחון. ומה שקרה בארה"ב: תמיד קל לחשוב שהחברה שם דפוקה, אבל זה הכל במספרים. מדינה ענקית עם 315 מיליון איש, כשעשירית האחוז מהאוכלוסיה בכל מקום בכדור הארץ לוקה בנפשה, בארה"ב זה יוצא 315,000 איש (בארץ 8,000), ואם מותר לקנות נשק ותחמושת בחנות, הסיכוי שיהיה שם טבח בביה"ס הוא עצום. וזה מה שקורה. מנסחי החוקה האמריקאית לא דימיינו שלאדם בודד יהיה כוח עצום שכזה. למה אדם צריך רובה סער או שוטגאן בבית??
זינגנון  |  23.01.15
לכל התגובות