אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלבניה זרקה את הכשרה אנרגיה מהקידוחים בים האדריאטי צילום: ורדי כהנא

אלבניה זרקה את הכשרה אנרגיה מהקידוחים בים האדריאטי

הרישיונות רשומים בספרים נכון לסוף ספטמבר 2014 בשווי של 5.8 מיליון דולר - ולא הופחתו למרות מערכת היחסים המקרטעת באלבניה

21.01.2015, 13:46 | גיל קליאן

אחרי מספר חודשים של מערכת יחסים מקרטעת בין הכשרה אנרגיהשל משפחת נמרודי לבין אלבפטרול - חברת הנפט הממשלתית של אלבניה - הודיעה אחרונה לחברת החיפושים כי מערכת היחסים בין הצדדים הסתיימה. כך עולה מדיווח של הכשרה לבורסה היום (ד').

קראו עוד בכלכליסט

ההתקשרות של הכשרה אנרגיה, באמצעות חברה בת בקפריסין בשם עמנואל אדריאטיק, היתה לחיפושים של נפט וגז ב-3 רישיונות בים האדריאטי. הרישיונות הוענקו לחברה על ידי אלבפטרול, והכשרה אנרגיה היתה אמורה לעמוד באבני דרך מסוימות (ולא עמדה בהן) לפיתוח הרישיונות.

כך הודיעה הכשרה אנרגיה, כי אלבפטרול כתבה לחברה בקפריסין כי "בעקבות אי השלמת תכנית העבודה בגושים לתקופה שהסתיימה בחודש דצמבר 2014 ואי מסירת הודעה מראש בדבר כוונתה (של הכשרה - ג"ק) לבצע את השלב השני בתכנית העבודה בגושים, אלבפטרול רואה בעמנואל אדריאטיק כמי שהודיעה על סיום ההסכם שמכוחו הוענקו לעמנואל אדריאטיק זכויות בגושים על ידי אלבפטרול".

ההודעה של אלבפטרול יכולה להביא להשלכות עגומות על הדו"חות הכספיים של הכשרה אנרגיה. למרות שמערכת היחסים עם חברת הנפט האלבנית הממשלתית לא מתנהלים על מי מנוחות כבר זמן רב, הכשרה ציינה בדו"חות לרבעון השלישי כי "החברה ממשיכה לפעול תחת הנחת העבודה כי תוארך תוכנית העבודה", כלומר החברה לא הניחה כי תאבד את הרישיונות בסופו של דבר.

נכון לסוף ספטמבר, רשמה הכשרה אנרגיה את הרשיונות בים האדריאטי כנכס בשווי של 5.8 מיליון דולר. אם הכשרה לא תצליח להפוך את ההחלטה הנוכחית של אלבניה, סביר להניח שנכס זה יצטרך להימחק ממצבת הנכסים של החברה.

אוהד מראני מנכ"ל הכשרה אנרגיה, צילום: עמית שעל אוהד מראני מנכ"ל הכשרה אנרגיה | צילום: עמית שעל אוהד מראני מנכ"ל הכשרה אנרגיה, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות