אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רק בדאבוס: כוסית של ג'וני ווקר עולה 41 דולר ואף אחד לא מתלונן

רק בדאבוס: כוסית של ג'וני ווקר עולה 41 דולר ואף אחד לא מתלונן

ביטול התקרה לפרנק הוביל לעלייה חדה בשווי המטבע השוויצרי שמשפיעה גם על המחירים באר הסקי בו מתכנס השבוע הפורום הכלכלי העולמי

21.01.2015, 14:45 | שירות כלכליסט

בשבוע שעבר הפתיע הבנק השוויצרי המרכזי את השווקים העולמיים כשביטל את התקרה לפרנק. המהלך הוביל לעלייה חדה בשווי המטבע השוויצרי, שתשפיע בין השאר גם על הארנקים של שועי העולם שהתאספו השבוע באתר הסקי דאבוס בשוויץ לפורום הכלכלי העולמי. הזינוק בשווי הפרנק פירושו שהכל בדאבוס הולך להיות יקר יותר החל מהשמפניה ועד לנקניקיות. בבלומברג מדווחים כי מחיר כוס של ג'וני ווקר בלו במלון בלוודיר עלה ב-6 דולר ל-41 דולר, במלון זה מתארחות משלחות רבות.

דאבוס , צילום: בלומברג דאבוס | צילום: בלומברג דאבוס , צילום: בלומברג

עם זאת, האירוע עצמו היה יקר גם לפני העלייה בשווי הפרנק. 120 "שותפים האסטרטגיים" של הפורום הכלכלי העולמי משלמים 500 אלף פרנק (577 אלף דולר) בשנה, שמעניקים להם את הזכות לשלוח חמישה מנהלים לכנס. מעבר לכך, כל אחד מהמנהלים משלם 20 אלף דולר עבור כרטיס לכנס. המטוסים הפרטיים, המכוניות השכורות וחדרי המלון עולים עוד אלפי דולרים לאדם, ואירוח לקוחות במסעדות ובמסיבות הקוקטייל מוסיפים עוד עשרות אלפי דולרים לחשבון התופח. כך שהעלייה בשווי הפרנק פירושה שקבוצה קטנה של אנשים עשירים שגם ככה משלמים תעריפים גבוהים הולכים כעת לשלם אף יותר.

המחירים צפויים לעלות עוד בשנה הבאה, אז התעריף לשותפים האסטרטגיים עולה ל-600 אלף פרנק שוויצרי. המשתתפים אמנם כבר הביעו תרעומת על העלייה המתוכננת, אך קרוב לוודאי שימשיכו לשלם, שכן השתתפות בדאבוס היא דרך טובה לייצר יחסי ציבור חיוביים, לפגוש לקוחות, ליצור קשרים ולאסוף מידע רב בזמן קצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות