אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טרכטנברג פרסם הצהרת הון: בעל דירת דופלקס בת"א ב-2.2 מיליון שקל צילום: אמנון גוטמן

טרכטנברג פרסם הצהרת הון: בעל דירת דופלקס בת"א ב-2.2 מיליון שקל

בנוסף, יש לו תוכנית חיסכון של 440 אלף שקל, קרנות פנסיה והשתלמות בסך 2.3 מיליון שקל ונכסים המנוהלים בנאמנות עיוורת בסך מיליון שקל. בפק"מ יש לו 190 אלף שקל

21.01.2015, 20:04 | אורי תובל

לאחר ששני ראשי המחנה הציוני, יצחק הרצוג וציפי לבני, פרסמו בתחילת השבוע את הצהרות ההון שלהם, חשף הערב בתוכנית חיסכון בערוץ 2 גם מועמד הרשימה לתפקיד שר האוצר, פרופ' מנואל טרכטנברג את הנכסים שהוא מחזיק.

לדבריו, הוא מחזיק דירת דופלקס בנאות אפקה בתל אביב שנרכשה ב-2006 ב-2.2 מיליון שקל. יש לו תוכנית חיסכון של 440 אלף שקל, קרנות פנסיה והשתלמות בסך 2.3 מיליון שקל ונכסים המנוהלים בנאמנות עיוורת (זאת בשל תפקידה של אשתו, המשנה לנגידת בנק ישראל נדין בודו טרכטנברג) בסך מיליון שקל. בנוסף יש לו פק"מ של 190 אלף שקל.

לפי הפרסום, אין לו תיק מניות או הלוואות, והיתרה בחשבונו 4,000 שקל. אין לו רכב. טרכטנברג היה עד לאחרונה פרופסור בבית הספר לכלכלה באוניברסיטת תל אביב וראש הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה. בעבר היה ראש המועצה הלאומית לכלכלה. אשתו נדין היתה בעבר בכירה בבנק הפועלים והמשנה לדיקן בית הספר לכלכלה במרכז הבין תחומי.

פרופ פרופ' מנואל טרכטנברג | צילום: עמית שעל פרופ

בשבוע שעבר, אחרי שבועות של משא ומתן, הצטרף טרכטנברג לרשימת מפלגת המחנה הציוני. טרכטנברג קיבל כאמור הבטחה לתיק בכיר אם וכאשר תרכיב המפלגה ממשלה, וטרכטנברג יוצג כדמות כלכלית הבכירה והמרכזית של המפלגה.

בתוכנית חיסכון בערוץ 2 פורסמו הערב הצהרות ההון של שני מועמדים נוספים בבחירות - מועמד המחנה הציוני לתפקיד שר האוצר מנואל טרכטנברג, ויו"ר מפלגת יחד, אלי ישי.

ישי מחזיק בדירת 6 חדרים בהר נוף בירושלים בשווי 600 אלף דולר ודירה בשכונת משכנות האומה בשווי 2 מיליון שקל. לדבריו אין לו קופות גמל או תוכניות חיסכון - כי השתמש בהן לקנות את הדירה השנייה. יש לו הלוואה של 200 אלף שקל ומשכנתא של 1,000 שקל בחודש. אין לו רכב או תיק מניות.

בניגוד למספר מדינות בעולם, בישראל אין חובה לנבחרי ציבור לחשוף את הצהרות ההון שלהם. ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר יאיר לפיד, שר הכלכלה נפתלי בנט ושר החוץ אביגדור ליברמן לא פרסמו עד כה הצהרת הון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
למה לשקר?
אין לי בעיה עם עשירים. מי שעבד קשה והצליח בחייו שירוויח כמה שירוויח. אבל הבחור פשוט משקר לציבור בפרצוף, מתייחס אלינו כאל מטומטמים. דופלקס 2.2 מליון בצפון תל אביב? נו באמת, מחיר הרכישה ב-2006? אולי גם את הכסף בקרנות הפנסיה והנאמנות תהוון ל-2006 לפני הפרסום? מצהיר שאין תיק מניות אבל יש נאמנות עיוורת? מה ההבדל? למה לא פרסם כמה כסף יש בקרנות הנאמנות? התשובה לכל זה היא פשוטה. מפלגה שמנסה לקנות את העם בשקרים שרע פה ואין לאף אחד כסף לא רוצה שיראו שכל חברי המפלגה עשירים. אז יותר קל לשקר למצביעים מלהגיד את האמת.
עידן  |  23.01.15
18.
מה אתם רוצים? שיהיה תפרן?
הבן אדם בן 64, עבד כל חייו, פרופסור בכיר באונ' מובילה, אתם מצפים שלאחר 40 שנות עבודה בתפקידים בכירים בתחום הכלכלה הוא יהיה תפרן ללא פנסיה? ללא דירה? ללא חסכונות? למי אכפת כמה הדופלקס עולה עכשיו אם הוא קנה אותו בזמן בהרבה פחות??? אין משהו בנכסים שלו שאדם מן השורה עם מקצוע טוב ומכניס לא אמור להשיג בגיל שלו, אני אישית מצפה שיהיה לי הרבה יותר ואני לא פרופסור ולא מאפיונר אלא סתם מהנדס.
21.01.15
לכל התגובות