אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלינגר לא מאשרת את מינוי עודד שריג למנכ"ל אליהו ביטוח צילום: עמית שעל

סלינגר לא מאשרת את מינוי עודד שריג למנכ"ל אליהו ביטוח

הקפיאה את המינוי עד אוגוסט 2016. ההחלטה מנומקת בחשש בפגיעה באמון הציבור שכן שריג כמפקח על הביטוח אישר לשלמה אליהו לרכוש את מגדל

21.01.2015, 21:18 | רחלי בינדמן

המפקחת על הביטוח דורית סלינגר הודיעה כי הקפאת המינוי של עודד שריג למנכ"ל חברת אליהו ביטוח תקפה עד אוגוסט 2016, שאז יתומו 3 שנים מאז פרישתו של שריג מתפקידו כמפקח על הביטוח.

סלינגר השיבה היום במענה לפניית התנועה לאיכות השלטון כי לאחר שימוע החליטה לא לאשר את המינוי כעת.  

קראו עוד בכלכליסט

בעלי החברה, שלמה אליהו, ביקש למנות את שריג למנכ"ל החברה הפרטית שדרכה הוא שולט (70%) במגדל ביטוח הציבורית. מכיוון שגם אליהו מחזיקה ברשיון מבטח היא חייבת לאשר מינוי מנכ"ל אצל המפקחת.

 דורית סלינגר. נגד המינוי, צילום: נמרוד גליקמן דורית סלינגר. נגד המינוי | צילום: נמרוד גליקמן  דורית סלינגר. נגד המינוי, צילום: נמרוד גליקמן

יודגש כי הצינון הקבוע בחוק לבכירי האוצר מלקחת משרות בתחום הפיקוח בשוק הפרטי הוא שנה ומדובר אם כן בחריג לחוק. ההחלטה מנומקת בחשש בפגיעה באמון הציבור שכן שריג לא רק היה המפקח על הביטוח שפיקח בין היתר על מגדל אלא במהלך כהונתו אישר את רכישת השליטה במגדל מצד אליהו.

אליהו אישר את הדברים אך ביקש שלא להגיב. בשלב זה לא ברור אם בכוונת אליהו לערער על ההחלטה בערכאות משפטיות. שריג ביקש שלא להגיב.

עודד שריג, לשעבר המפקח על הביטוח, צילום: עמית שעל עודד שריג, לשעבר המפקח על הביטוח | צילום: עמית שעל עודד שריג, לשעבר המפקח על הביטוח, צילום: עמית שעל

יודגש כי החלטתה של סלינגר לצינון ארוך מהקבוע בחוק היא נקודתית למקרה שריג בגלל מעורבותו הישירה במתן היתר השליטה לאליהו. החלטתה של סלינגר מגובה בחוות דעת מצד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עורך דין אבי ליכט. סלינגר הודיעה כבר לפני חצי שנה עם פרסום כוונת המינוי כי תתנגד לו.

יצוין כי תחילה ביקש אליהו למנות את שריג למנכ"ל מגדל ובהמשך כשראה את התגובה השלילית מצד הציבור והפיקוח החליט למנותו לתפקיד מנכל אליהו הפרטית אך גם מעקף זה לא צלח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות