אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה הקפיאה למנכ"ל משרד החקלאות יותר מ־2.5 מיליון שקל צילום: סיגל שגב

המשטרה הקפיאה למנכ"ל משרד החקלאות יותר מ־2.5 מיליון שקל

ל"כלכליסט" נודע כי הכספים שהוקפאו נמצאו בחשבונות הבנק של בני הזוג בתיה ורמי כהן, בחשבונות שתי חברות הרשומות על שמם ובביתם. כהן חשוד בעבירות שוחד ותיווך לשוחד. עורך דינו טוען כי יש לשחרר את הכספים כדי לאפשר לכהן תנאי מחיה בסיסיים

22.01.2015, 07:00 | זוהר שחר לוי

המשטרה מצאה יותר מ־2.5 מיליון שקל בחשבונות הבנק ובביתו של מנכ"ל משרד החקלאות רמי כהן ורעייתו בתיה, כך נודע ל"כלכליסט". כעת היא בודקת אם הכספים הללו קשורים לעבירות שוחד ותיוון לשוחד שבהן הוא נחשד.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת החקירה גילתה המשטרה כספים בשני חשבונות פרטיים של בני הזוג ובשני חשבונות עסקיים של חברות הרשומות על שם בני הזוג. בביתם של הזוג נתפסו כ־460 אלף שקל.

חשבונות הבנק והכספים הוקפאו, ובנוסף הקפיאה המשטרה את קצבת הגמלאות של כהן ואת קצבת הביטוח הלאומי של אשתו. אם החקירה תתפתח לכתב אישום ולהרשעתם של בני הזוג, צפויה המשטרה לבקש חילוט של הכספים הללו או של חלקם.

מימין: עו"ד אלי כהן, רמי כהן ועו"ד אבי חימי, צילום: אוראל כהן מימין: עו"ד אלי כהן, רמי כהן ועו"ד אבי חימי | צילום: אוראל כהן מימין: עו"ד אלי כהן, רמי כהן ועו"ד אבי חימי, צילום: אוראל כהן

רמי ובתיה כהן נעצרו לפני כחודש במסגרת הפרשה בה נחקרו בכירים מישראל ביתנו. כהן נותר במעצר כמה ימים, ואילו רעייתו שוחררה למעצר בית. לפי המשטרה, מנכ"ל משרד החקלאות חשוד שנתן שוחד לסגנית השר פאינה קירשנבאום בשנת 2010 וקיבל שוחד בתפקידו הציבורי. נוסף על כך, לפי החשד תיווך כהן בשוחד בכמה הזדמנויות עבור גורמים שונים במשרדי הממשלה.

בא כוחם של הזוג כהן, עו"ד אבי חימי, פנה לבית המשפט בדרישה לשחרר את הכספים. לדבריו, בעקבות הקפאת חשבונות הבנק נותר כהן ללא יכולת לספק לו ולבני משפחתו תנאי מחיה בסיסיים. יתרה מזאת, כך נטען, בני הזוג אינם יכולים לעמוד בהתחייבויות כספיות שנטלו על עצמם ובשל כך נגרם להם נזק חמור ובלתי סביר. לדברי הסנגור, הסכומים שבהם נחשד כהן בפרשיותיו קטנים מאוד מהסכומים שנמצאו בחשבונותיו.

עוה"ד של הזוג כהן, אלי כהן ואבי חימי, מסרו כי "משטרת ישראל שכחה שעומדת למר כהן חזקת החפות וכי הוא טוען בקול רם וצלול כי ידיו ללא רבב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות