אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חתולים מתפוצצים: יוצר קומיקס רשת גייס מיליון דולר בשבע שעות

חתולים מתפוצצים: יוצר קומיקס רשת גייס מיליון דולר בשבע שעות

מת'יו אינמן, שמצייר את The Oatmeal, העלה לקיקסטארטר קמפיין למימון משחק קלפים משונה שהמציא. תוך עשרים דקות הוא הגיע ליעד הגיוס שלו ותוך פחות מיממה - ל-1.6 מיליון דולר

22.01.2015, 09:11 | נמרוד צוק
שבע שעות אחרי שעלה לאוויר הצליח משחק קלפים חדש בשם "חתולים מתפוצצים" לגייס מיליון דולר בקיקסטארטר, סכום שהגיע אחרי פחות מיממה ליותר מ-1.6 מיליון דולר שהשקיעו יותר מ-42 אלף איש - הצלחה פנומנלית במונחי קמפיינים בקיקסטארטר ומשחקי קלפים גם יחד.

קראו עוד בכלכליסט

"זה משחק עבור אנשים שאוהבים חתולים, פיצוצים, קרני לייזר ולפעמים אפילו עזים", נכתב בתיאור המשחק מתחת לסרטון קצר שמונה עוד כמה אלמנטים מעניינים שאפשר יהיה למצוא בו, כמו אנצ'ילדות קסומות ושיער-גב שהופך לכלי נשק.

לכל הטוב הזה אחראים שלושה אנשים - מת'יו אינמן, יוצר הקומיקס המגה פופולרי The Oatmeal, ולצדו צמד יוצרי המשחקים אלאן לי ושיין סמול, שעבדו בעבר עבור מיקרוסופט אקסבוקס ומארוול. השלושה מתארים אותו כ"גרסה עתירת אסטרטגיה ומלאה בחתולים של רולטה רוסית".

המשחק כולל ערימת קלפים סביבה יושבים המשתתפים, כאשר כל אחד לוקח בתורו קלף מהערימה. מי שאיתרע מזלו לקחת קלף "חתלתול מתפוצץ" יוצא מהמשחק, אלא אם הוא מחזיק את אחד מקלפי הנטרול, שמנטרל את החתולים הקטלניים באמצעות ביקור אצל הפסיכולוג, פנס לייזר שמסיח את דעת החתול ברדיפה אחרי הנקודה האדומה על הרצפה או המון אוכל טעים. בנוסף אפשר להשיג קלפים מיוחדים כגון קלף "תחת צ'יטה נישא" לדילוג מעל התור, קלף "חזיר חד קרן" שמאפשר להציץ בקלף הבא בערימה או קלפי התקפה כמו ה"Catterwakky" (שילוב בין חתול לג'ברווקי) או הטאקו-קט, שמבצעים פעולות כמו להכריח את אחד המשתתפים לקחת קלף מחוץ לסיבוב או לערבב את הערימה. במשחק מנצח המשתתף ששורד אחרי שכל האחרים מתפוצצים.

המשחק ששבר את קיקסטארטר המשחק ששבר את קיקסטארטר המשחק ששבר את קיקסטארטר

למרות התכנים המקאבריים משהו מדובר במשחק שאמור להתאים גם לילדים, מגיל שבע ומעלה, בגרסה הבסיסית שלו. תמורת 20 דולר אפשר לקבל את חפיסת הקלפים בקופסה רגילה, 35 דולר יקנו בנוסף לה חבילת קלפי בונוס אכזריים ומיוחדים יותר שמוגדרים על ידי יוצר המשחק כלא מתאימים לגילאים צעירים, עבור 100 דולר מקבלים ערכה לאספנים שכוללת מהדורה רגילה של החבילה הרגילה וחבילת הבונוס בתוספת מהדורה חתומה של השתיים, ועבור 500 דולר אפשר לקבל את ערכת האספנים בתוספת שלושה קלפים בלעדיים שצוירו במיוחד עבור הקונה על ידי אינמן.

השלושה הקדימו מענה לביקורת הצפויה על כך שייצרו משחק שמתבסס על פיצוץ חתולים, וכתבו: "אנחנו אוהבים את השם 'חתלתולים מתפוצצים', אבל לא רוצים לפגוע בחתלתולים, או להניח למישהו אחר לפגוע בהם. לכן החלטנו לבחון את הקונספט של חתולים שמפוצצים את עצמם. ניסינו לצייר אותם בהתחלה בתור פצצות אבל זה היה דומה מדי לאנגרי בירדס, בדקנו את האפשרות של חתולים אובדניים אבל זה היה ממש מדכא, ובסופו של דבר הבנו שהפתרון הוא לגרום להם להתפוצץ כשהם עושים משהו מעצבן כשכל החתולים עושים, כמו לקפוץ על המקלדת או ללעוס משהו שהם לא אמרים ללעוס".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות