אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון מאשרת: אנו עומדים לרכוש את אנפורנה הישראלית צילום: שמואל אוסטר

נחשף בכלכליסט

אמזון מאשרת: אנו עומדים לרכוש את אנפורנה הישראלית

ענקית הסחר המקוון תקנה את הסטארט-אפ שהקים אביגדור וילנץ ב-350 עד 370 מיליון דולר. זו חברת השבבים השנייה שהוא מוכר בישראל לענקית בינלאומית

22.01.2015, 21:23 | אסף גלעד

אמזון מאשרת את חשיפת "כלכליסט" מהבוקר בדבר כוונותיה לרכוש את אנפורנה הישראלית, חברת שבבי התקשורת מיקנעם. דוברת אמזון, מרי קמרטה, אמרה לסוכנות בלומברג כי העסקה נחתמה, אך טרם נסגרה. ל"כלכליסט" נודע כי העסקה מצויה בשלבי האישור האחרונים שלה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההערכה, סכום העסקה הוא 370-350 מיליון דולר. זו חברת השבבים השנייה שוילינץ מוכר בישראל לענקית בינלאומית, לאחר שהקים את חברת השבבים גלילאו ומכר אותה למארוול ב-2001 תמורת 1.7 מיליארד דולר.

אביגדור וילנץ, צילום: אריאל בשור אביגדור וילנץ | צילום: אריאל בשור אביגדור וילנץ, צילום: אריאל בשור

אנפורנה לאבס פועלת בחשאיות מאז 2011, כשמנהליה מסרבים לפרט אודותיה והמוצרים אותם היא מפתחת לוטים בערפל. ל"כלכליסט" נודע כי אנפורנה היא חברת אלקטרוניקה המפתחת מיקרו-מעבדים שיאפשרו תעבורת נתונים מהירה בהספק נמוך עבור שרתי מחשוב ושרתי אחסון לארגונים.

אנפורנה גייסה עד כה עשרות רבות של מיליוני דולרים, תחילה כ-20 מיליון דולר, מחציתם מהונו של וילינץ, והשאר מקבוצת משקיעים פרטיים הכוללת את חבריו הקרובים של וילינץ: זוהר גילון, שמעון וינטרוב, עורכת הדין אורלי ציוני, פרופ' אברהם נוימן ופרופ' יאיר טאומן. משקיע מפתיע נוסף בחברה הוא אנדי בקטולשטיים, המשקיע הראשון בגוגל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות