אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אז נאכל פחות. העיקר שפוטין ישרוד" צילום: אם סי טי

"אז נאכל פחות. העיקר שפוטין ישרוד"

סגן ראש הממשלה הרוסי קרא בדאבוס למערב לא לנסות להפיל את פוטין: "לא תצליחו, הרוסים יסכימו לאכול פחות כדי לצלוח את התקופה הקשה - העיקר שהמנהיג יישאר בשלטון"

23.01.2015, 22:53 | שירות כלכליסט
סגן ראש ממשלת רוסיה, איגור שובלוב, הזהיר היום בפורום הכלכלי בדאבוס את המערב שלא לנסות להפיל את נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין. בהצהרת נאמנות יוצאת דופן לנשיא הרוסי הוא אמר כי הרוסים מוכנים להקריב את רווחתם בשם התמיכה בפוטין.

קראו עוד בכלכליסט

רוסיה גלשה במהלך השנה האחרונה למיתון על רקע ירידת מחירי הנפט והסנקציות שמטיל עליה המערב בעקבות פלישתה לאוקראינה והתפקיד שהיא ממלאה במלחמת האזרחים שם, שבה נהרגו כבר יותר מ-5,000 בני אדם. ברוסיה ומחוצה לה עלתה בשבועות האחרונים השאלה אם אזרחים רוסים מהשורה אינם משלמים מחיר גבוה מדי בגין הסיפוח של חצי האי קרים על ידי רוסיה לפני כשנה.

 

שובלוב, שלפי הערכות הוא אחד האישים העשירים ביותר בממשלת רוסיה, אמר כי "הניסיונות של המערב להדיח את פוטין" רק יאחדו את האומה הרוסית עוד יותר: "כשרוסי מרגיש לחץ של מדינות זרות, הוא לעולם לא יוותר על המנהיג שלו. לעולם. נשרוד כל קושי במדינה - נאכל פחות אוכל, נשתמש בפחות חשמל".

ולדימיר פוטין, צילום: בלומברג ולדימיר פוטין | צילום: בלומברג ולדימיר פוטין, צילום: בלומברג

דבריו של שובלוב עוררו תגובות מלגלגות ברשתות החברתיות ברוסיה, כולל מצד פעיל אופוזיציה שפרסם תמונות של הבתים שמחזיק שובלוב במוסקבה, בלונדון ובאוסטריה כדי להדגים היכן בדיוק יחווה סגן ראש הממשלה עצמו את הקשיים שאותם תיאר.

באותו פאנל בדאבוס אמר שר האוצר לשעבר של רוסיה אלכסיי קודרין, שהוא בן ברית של פוטין זה שנים, כי אין ספק שפוטין חושב שהאינטרסים של מדיניות החוץ הרוסית שווים נכון לעכשיו את המחיר שמשלמת רוסיה, בדמות אינפלציה גבוהה יותר והתרסקות מטבע הרובל הרוסי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
גם וגם
ל -2: רוסיה שולחת אזרחים חמושים הפולשים לאוקראינה, משתלטים על בנינים ומשם מגייסים, מאמנים ומחמשים אזרחים מקומיים כדי לחזק את הצד הפרו רוסי במלחמת האזרחים. כך שזו גם פלישה וגם מלחמת אזרחים. גם המערב כנראה לא טלית שכולה תכלת. הוא אינו פולש כמובן,כי המימשל מאפשר לו לעזור בחימוש ואימונים לצד הפרו אוקראיני. צד זה ימני קיצוני בחלקו, ולא חשוד באהבה יתרה לעמינו.
דנידין , קנדה  |  26.01.15
3.
תפקידם של רוסיה וארה"ב במלחמת אזרחים באוקראינה
כמובן שעל תפקיד שרוסיה ממלאה במלחמה זו אין ספקות. רק אם הכותב מכיר בכך שבאוקראינה מתרחשת מלחמת אזרחים (מלחמה של אזרחי אוקראינה נגד אזרחי אוקראינה) וארצות הברית מספקת ציוד צבאי ל"שלטון" באוקראינה (שם אפילו לא מכחישים זאת) אזי תפקידה של ארה"ב במלחמה זו לא פחות חשוב מתפקידה של רוסיה.
אלי , מרכז  |  24.01.15