אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר הקריסה: FXCM שוקלת למכור נכסים ולחסל פעילות במדינות מסוימות צילום: רויטרס

לאחר הקריסה: FXCM שוקלת למכור נכסים ולחסל פעילות במדינות מסוימות

חברת המסחר במט"ח צפויה למכור נכסים שאינם נכסי ליבה במטרה להחזיר חלק מסיוע החירום שקיבלה מלוסדיה עקב ההפסדים בשל ביטול תקרת הפרנק השוויצרי

24.01.2015, 13:35 | שירות כלכליסט

חברת המסחר במט"ח FXCM צפויה לשקול מכירת נכסים שאינם נכסי ליבה כדי להחזיר חלק מחוב של 300 מיליון דולר שקיבלה כסיוע חירום. זאת לאחר שהפסדים בפעילותה המסחרית בעקבות ביטול תקרת הפרנק השוויצרי כמעט הביאו לקריסת החברה. החברה מניו יורק גם שוקלת לחסל את פעילותה בשווקים שבהם דרישות ההון והעלויות הנוספות כבדות מדי, כך על פי גורם המקורב לעניין. בתוך כך, הרגולטורים בארה"ב נקטו צעדים נוספים לטיפול בהפסדים הכבדים שנגרמו לסוחרים ולברוקרים בשל הגאות הבלתי צפויה של הפרנק, והטילו מגבלות זמניות על גודל הלוואות ומינופים בפרנקים ע"י סוחרים.

קראו עוד בכלכליסט

FXCM נאלצה החודש לבקש סיוע לאחר שהבנק המרכזי של שווייץ הכריז על מהלך פתע של הסרת התקרה מעל הפרנק. מהלך זה הותיר את לקוחות החברה עם חובות של כ-225 מיליון דולר והחברה הזהירה שייתכן שתגיע למצב של הפרת דרישות ההון כתוצאה מכך. לוסדיה נשיונל (Leucadia National), חברת האחזקות של בנק ההשקעות ג'פריס, הסכימה להעניק ל-FXCM חבילת חילוץ של 300 מיליון דולר בדמות הלוואה מובטחת, שתאפשר לחברה לעמוד בדרישות הרגולציה ולהמשיך בפעילותה. אולם ההלוואה נושאת תנאים מחמירים, ובכלל זה שיעור ריבית המתחיל ב-10%.

דרור ניב, צילום: Lorenzo Ciniglio Polaris דרור ניב | צילום: Lorenzo Ciniglio Polaris דרור ניב, צילום: Lorenzo Ciniglio Polaris

על פי תנאי ההלוואה, FXCM תיאלץ לשלם ללוסדיה סכום של 30 מיליון דולר במקרה שחובה לבנק יהיה גבוה מ-250 מיליון דולר באפריל 2016. כמו כן תקבל לוסדיה נתח מההכנסות מכל מכירות הנכסים של FXCM. "המימון שאנו מקבלים מלוסדיה חיזק את המאזן שלנו והוא מעניק לנו הזדמנות להרחיב את עסקי הליבה שלנו ובאותו הזמן לצמצם את החוב שלנו באמצעות מכירתם של נכסים שאינם נכסי ליבה", אמר אתמול (ו') מנכ"ל FXCM דרור (דרו) ניב.

האם FastMatch תיפרד מ-FXCM?

אחד מהנכסים שאותם שוקלת FXCM למכור הוא מניית מיעוט בחברת FastMatch - חברה נפרדת המפעילה פלטפורמת מסחר מט"ח אלקטרוני, כך מסרו לוול סטריט ג'ורנל גורמים המקורבים לעניין. חברת FastMatch מחברת בין בקשות קנייה ומכירה בין הבנקים, קרנות גידור וגופי ניהול נכסים אחרים. החברה מעריכה כי הנתח של 30% מתוך FastMatch שבידיה שווה כ-70 מיליון דולר. מספר רוכשים פוטנציאליים פנה כבר אל החברה והביעו עניין ברכישת נכסיה.

FastMatch הושקה באמצע 2012 ובתחילת דרכה הסתמכה משמעותית על תזרים מזומנים מפעילות המסחרית של FXCM. החברה, היושבת במשרדיה של FXCM בניו יורק, צמצמה באופן משמעותי תלות זו הודות להשקתם של שירותים חדשים עבור לקוחות מוסדיים. אתמול אמר מנכ"ל FastMatch, דימיטרי גלינוב, שהחברה נמצאת בתהליך של הפרדת היישות המסחרית שלה מ-FXCM ומתעתדת להפוך לחברה עצמאית לחלוטין בתוך חודש או שניים. הוא סירב להגיב על תוכניותיה של FXCM.

כ-41.5% מנפח פעילותה של FXCM הגיע ב-2014 מאסיה; 35.9% מאירופה, המזה"ת ואפריקה; 13% מארה"ב ו-9.6% מיתר העולם, כך על פי הכתוב באתר החברה. באתר מצוין גם כי החברה מפרסמת את פעילותה ומנהלת תוכן ב-180 מדינות ב-16 שפות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות