אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דראגי לא נח: צריך "איחוד כלכלי אמיתי" כדי להנהיג רפורמה בגוש היורו צילום: בלומברג

דראגי לא נח: צריך "איחוד כלכלי אמיתי" כדי להנהיג רפורמה בגוש היורו

נשיא הבנק האירופי המרכזי, שהשיק ביום חמישי האחרון תוכנית הרחבה כמותית שבמסגרתה ירכוש הבנק 1.2 טריליון יורו, אומר כי באמצעות איחוד אמיתי ניתן יהיה לזרז רפורמות מבניות ולהשיג יעדים כלכליים משותפים בגוש

24.01.2015, 17:04 | בלומברג

נשיא הבנק המרכזי של אירופה, מריו דראגי, אמר כי מדינות גוש היורו צריכות ליצור איחוד כלכלי "אמיתי" שיזרז וינהל רפורמות מבניות ויעמיד יעדים כלכליים משותפים.

קראו עוד בכלכליסט

במאמר דעה במגזין Wirtschaftswoche הגרמני אמר דראגי שעל איחוד כלכלי לקחת את האחריות לניהול רפורמות ומדיניות כלכלית שניהולן הושאר בחלקו הגדול בידי המדינות החברות. "ישנם טיעונים מרכזיים שתומכים בריבונות משותפת בתחום זה, במסגרת איחוד כלכלי אמיתי", אמר.

דראגי, צילום: בלומברג דראגי | צילום: בלומברג דראגי, צילום: בלומברג

דבריו של דראגי מגיעים לאחר שהבנק האירופי המרכזי בראשותו הודיע ביום חמישי על תוכנית ההקלה הכמותית שבה התחייב לרכוש נכסים, ובכלל זה אגרות חוב ריבוניות, בהיקף של 60 מיליארד יורו (68 מיליארד דולר) לחודש, עד לסוף ספטמבר 2016, במסגרת מאמציו של הבנק להמריץ את כלכלת אירופה.

נשיא הבנק המרכזי של גרמניה, ג'דנס וויידמן, וחברי מועצת המנהלים סבין לאוטנשלאבר התנגדו לתוכנית ההקלה הכמותי של הבנק, על רקע חששות שהדבר יסיר את הלחץ ממדינות האיחוד לפעול למען רפורמה כלכלית פנימית ולהגביר את התחרותיות שלהן.

"כעת על הממשלות ליישם את הרפורמות המבניות הללו וככל שיעשו זאת, כך המדיניות המוניטרית של הבנק תהיה אפקטיבית יותר", אמר דראגי לכתבים לאחר שהתקבלה ההחלטה. "זהו תנאי הכרחי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות