אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שריון נוסף במחנה הציוני: יו"ר התנועה הירוקה יעל פארן כהן צילום: ורדי כהנא

בחירות 2015

שריון נוסף במחנה הציוני: יו"ר התנועה הירוקה יעל פארן כהן

הרשימה המלאה תיחשף היום בוועידת מפלגת העבודה. פארן כהן: "אני שמחה שהמחנה הציוני החליט לאמץ את האג'נדה הסביבתית ולהציב אותי ברשימה"

25.01.2015, 09:36 | אורי תובל
יעל פארן כהן, יו"ר התנועה הירוקה ומנכ"לית הפורום הישראלי לאנרגיה תשוריין ברשימת המחנה הציוני. הרשימה המלאה תיחשף אחר הצהריים בוועידת מפלגת העבודה. "יש אלקטורט אמיתי לנושא הסביבתי, ואני שמחה שהמחנה הציוני החליט לאמץ את האג'נדה ולהציב אותי ברשימה", אמרה פארן כהן ל"כלכליסט".

התנועה הירוקה התמודדה בבחירות 2009 וקיבלה כ-30 אלף קולות. בבחירות האחרונות שובץ נציג התנועה ברשימת "התנועה" של לבני, אך לא נכנס לכנסת. כניסתה של פארן-כהן לרשימה היא אישית, אך מבטאת חבירה בין התנועה הירוקה והמחנה הציוני.

יעל פארן כהן. תשוריין במפלגת העבודה, צילום: ורדי כהנא יעל פארן כהן. תשוריין במפלגת העבודה | צילום: ורדי כהנא יעל פארן כהן. תשוריין במפלגת העבודה, צילום: ורדי כהנא

פארן כהן, בת 41 מפרדס חנה, היא פעילת סביבה ותיקה, לשעבר מנכ"לית ארגון "מגמה ירוקה". בתפקידיה היתה ממובילי מאבקי הגז, במיוחד בנוגע להפחתת הקצאות הייצוא ולמאבק במונופול הגז. היא תומכת בעיכוב הייצוא של הגז הישראלי כדי לשמור אנרגיה נקייה למשק המקומי, וסבורה שיש להטיל פיקוח על מחירי הגז. גם המחנה הציוני הביע עמדה רשמית כי יש להטיל פיקוח על מחירי הגז.

מלבד שריוניהם של ציפי לבני במקום ה-2 ברשימת המחנה הציוני ועמיר פרץ במקום ה-8, פורסם אתמול כי פרופ' מנואל טרכטנברג יוצב במקום ה-11 ברשימה. בשבוע שעבר פורסם כי העיתונאית קסניה סבטלובה תשוריין גם היא ברשימה. מיקומן הסופי של סבטלובה ופארן כהן עדיין לא ידוע. לתנועה שמורים מקומות 16, 21, 24 ו-25. האלוף (מיל.) עמוס ידלין הוא מועמד הרשימה לתפקיד שר הביטחון, אך לא ישובץ ברשימה.

לפארן כהן תואר ראשון בפיזיקה והיא מסיימת תואר שני במינהל ציבורי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
בעבר היו במפלגות "ועדות מסדרות" שקבעו מי יהיה ברשימה ואת מקומו.
מי שרצה להיות ח"כ עלה לרגל או שלח נציגים לועדה. זה לא היה מספיק דמוקרטי אז קיבלנו פריימריז-כולם בוחרים את כולם,אבל....זו היתה ועדה מסדרת בלבוש אחר-דילים,חיסולים,כניסת נציגי אלמנטים קרימינליים וצרות/מחלות אחרות. עכשיו ראש הרשימה הוא הועדה ואליו עולים לרגל-דמוקרטי לעילא. סידור ביניים זה שיריון מקומות לנבחרי ראש הרשימה. בקיצור-צריך להגביל אפשרות להציג מועמדות ממי שאינו חבר מפלגה ופעיל בה ברציפות במשך 15 שנים לפחות וצריך להחזיר את הועדה המסדרת. אם לא נקבל פארסות ובית נבחרים מושחת יותר ככל שרמת אנשיו יורדת.
גורדון  |  26.01.15
לכל התגובות