אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברזיל: האצטדיונים שנבנו למונדיאל הפכו לפילים לבנים צילום: אימג'בנק, Gettyimages

ברזיל: האצטדיונים שנבנו למונדיאל הפכו לפילים לבנים

המדינה הוציאה כ-3.6 מיליארד דולר כדי לעמוד בתקנים של פיפ"א, אך כפי שניתן היה לצפות, בששת החודשים שעברו מאז סיום המונדיאל ההכנסות מהמבנים לא מתקרבות לכיסוי העלויות שלהם

25.01.2015, 12:41 | שירות כלכליסט
ברזיל הוציאה 3.6 מיליארד דולר על בנייה ושיפוץ של 12 אצטדיונים עבור מונדיאל 2014. על אף שנזדקקה לשמונה אצטדיונים בלבד כדי לעמוד בתקנות של פיפ"א, במדינה החליטו לבנות מהיסוד אצטדיונים נוספים בערים מרוחקות שלא זקוקות לאצטדיוני כדורגל שמכילים 40 אלף מושבים.

קראו עוד בכלכליסט

השיפוץ של האצטדיון הלאומי (Estadio Nacional) בבירה ברזיליה עלה 900 מיליון דולר. אולם ב- O Globo מדווחים כי בשנה שעברה מאז ההכנסות שלו משכירות עמדו על 500 אלף דולר בלבד. פירוש הדבר שיעברו אלף שנים עד שיכסו על העלויות., צילום: אימג השיפוץ של האצטדיון הלאומי (Estadio Nacional) בבירה ברזיליה עלה 900 מיליון דולר. אולם ב- O Globo מדווחים כי בשנה שעברה מאז ההכנסות שלו משכירות עמדו על 500 אלף דולר בלבד. פירוש הדבר שיעברו אלף שנים עד שיכסו על העלויות. | צילום: אימג'בנק, Gettyimages השיפוץ של האצטדיון הלאומי (Estadio Nacional) בבירה ברזיליה עלה 900 מיליון דולר. אולם ב- O Globo מדווחים כי בשנה שעברה מאז ההכנסות שלו משכירות עמדו על 500 אלף דולר בלבד. פירוש הדבר שיעברו אלף שנים עד שיכסו על העלויות., צילום: אימג

כפי שניתן היה לצפות, בששת החודשים שעברו מאז סיום המונדיאל אותם האצטדיונים לא הצדיקו את העלות שלהם. ארנה פנטנל בקויאבה עלה 230 מיליון דולר, ונסגר פחות משנה לאחר שנפתח על מנת לבצע בו תיקונים דחופים . לפי הרשויות, הגשמים העונתיים באזור גרמו לנזילות בגג והמזגן התקלקל.

לפי דיווח בסוכנות החדשות AP, בעיר פועלות שתי קבוצות מקומיות בלבד שמושכות בין 500 ל-1,000 אוהדים למשחק. עם זאת, התפוסה של האצטדיון עומדת על 42 אלף.

לפני תחילת המונדיאל, ארנה אמזוניה במנאוס, היווה את הדוגמה הבולטת לבזבוז הנובע מהטורניר. מנאוס היא עיר מרוחקת השוכנת באמצע יער הגשם, שאין לה קבוצת כדורגל המשחקת בליגה הבכירה. האצטדיון שנבנה בעלות של 300 מיליון דולר אירח 4 משחקים בשלב הבתים. בחודש שעבר דיווחו ב-AP כי מאז סיום המונדיאל נערכו במקום 11 אירועים בלבד: "4 משחקי כדורגל מקצועיים, טורניר חובבים אחד, שלושה אירועים דתיים, 2 הופעות וחגיגות הולדת העיר".

השיפוץ של האצטדיון הלאומי (Estadio Nacional) בבירה ברזיליה עלה 900 מיליון דולר. אולם ב- O Globo מדווחים כי בשנה שעברה מאז ההכנסות שלו משכירות עמדו על 500 אלף דולר בלבד. פירוש הדבר שיעברו אלף שנים עד שיכסו על העלויות.

ישנו גם אצטדיון פרנמבוקו ברסיפה, שכיום מארח מסיבות יום הולדת. ב-AP מדווחים כי האצטדיון בעיר בצפון מזרח המדינה, שבו 236 אנשים בלבד רכשו כרטיס למשחק בגביע הברזילאי לפני המונדיאל, משמש כעת לאירוח אירועים של חברות, כנסים, ירידים וטקסי חתונה. בספטמבר נער בן 15 חגג באצטדיון את מסיבת יום ההולדת שלו, והחברים שלו הורשו לשחק במגרש ולהשתמש בחדרי ההלבשה ובמתקנים האחרים. בחודש שעבר האצטדיון אירח את הגמר המקומי של ליגת כדורגל לעיני 7,000 צופים.

אפילו בברזיל האובססיבית לכדורגל, אי אפשר לבנות אצטדיון של 40 אלף מושבים במקום שבו לא משחקת קבוצה מקומית ולצפות שהוא יתמלא על בסיס קבוע.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות