אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלחו הצעות: מה ניתן לעשות עם 20 מיליון טון מלח? צילום: תומריקו

שלחו הצעות: מה ניתן לעשות עם 20 מיליון טון מלח?

עיר מלח, מסלול החלקה או גבעות מלח. משרד הפנים רוצה להשתמש בחוכמת ההמונים: מה לעשות עם המינרלים שמוצאים מקרקעית ים המלח?

25.01.2015, 12:20 | שירות כלכליסט

מה ניתן לעשות ב- 20 מיליון טון מלח? - זו השאלה שמפנה משרד הפנים לציבור לצורך קבלת רעיונות לשימוש בעודפי מלח מתהליך הפקת מינרלים.

מינהל התכנון במשרד הפנים מעלה לרשת אתר התייעצות, בכדי להסתייע בחכמת ההמונים, למציאת שימוש לכ- 20 מיליון טונות מלח בשנה, שהינם תוצר לוואי של הליך הפקת המינרלים במים המלח.  

קראו עוד בכלכליסט

גולשים המעוניינים יכולים להיכנס לאתר אינטרנט הייעודי yoursay.moin.gov.il ולשלוח את הצעותיהם. האתר יהיה פתוח עד סוף ינואר 2015. בין הרעיונות שכבר עלו: בניית עיר מלח, הר מלח ומסלול החלקה על מלח.  

במקום מלון קרח, יוכלו לבנות מלון ממלח?, באדיבות Xdachez.com במקום מלון קרח, יוכלו לבנות מלון ממלח? | באדיבות Xdachez.com במקום מלון קרח, יוכלו לבנות מלון ממלח?, באדיבות Xdachez.com

במסגרת הליך הפקת האשלג והמגנזיום במפעלי ים המלח, מדי שנה שוקעים כ- 20 מיליון טונות מלח באגן הדרומי של ים המלח (בריכה מספר 5). שקיעה זו גורמת לעלייה שנתית של כ- 20 ס"מ במפלס המים באגן הדרומי, שעלולה להציף את בתי המלון הסמוכים.

לצורך מניעת ההצפה, מבוצעות בשנים האחרונות הגנות שונות, בין היתר, הקמת סוללות המקיפות את הבריכה אשר מוגבהות אחת לכמה שנים. 

בכדי למנוע את המשך עליית מפלס המים, ועל מנת לספק מענה מקיים לטווח הארוך, החליטה ממשלת ישראל בתאריך 1.1.2012, לקצור מדי שנה כ- 20 מיליון טונות מלח מהבריכה, ולהעבירן במסועים לאגן הצפוני של ים המלח.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות46 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

46.
יצוא למדינות נצרכות
במקום לכתוב המון בדיחות(לזרות לנו על הפצעים, לזרוק בכנסת וכדו') באו נציע משהו מועיל ההצעה שלי היא שפשוט נייצא אותו למדינות מלאות בשלג או למדינות שחסר להם קצת מלח ואנחנו מרוויחים בזה 2 דברים, א) יש מה לעשות עם 20 טון מלח. ב)אנחנו מכניסים ה-מ-ו-ן כסף לקופת המדינה וזה תורם רבות לאזרחי ישראל (אגב, מיד כשקראתי את הכתבה הרעיון הזה עלה במוחי וכשבאתי לכתוב את הרעיון שלי עברתי קודם על כל ה"רעיונות" וראיתי שרום פשוט טפשיים ביותר או יותר נכון רוב הכותבים הופכים את זה למטרה לליצנות ואף אחד לא חשב על רעיון כל כך פשוט-נו, תתבגרו קצת)
דניאל ווגל , הר-נוף, ירושלים  |  26.01.15
43.
חלמאות מדינית !!!
איך יתכן : " ממשלת ישראל החליטה בתאריך 1.1.2012, לקצור מדי שנה כ- 20 מיליון טונות מלח מהבריכה, ולהעבירן במסועים לאגן הצפוני של ים המלח." לקרוא פעמיים ולא להאמין !!! מדינת ישראל מכרה את הזיכיון בפרוטות למקורבים... ומשלמת מיליונים לקבלנים ע"מ לקצור את המלח שנוצר ... בכנסת ישראל הדלתות מסתובבות......!!! נזק סביבתי בלתי הפיך ופגיעה אנושה במרקם העדין של ארצנו היפה... מנסים לטפל בסימפטומים במקום במחלה !!!! אנא עיצרו את הטיפשות !!!
אחד העם 1 , גבעתיים  |  25.01.15
לכל התגובות