אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוונצואלה - ועד ארגנטינה: המדינות "האומללות" ביותר בעולם צילום: twitter /Isai Abzueta

מוונצואלה - ועד ארגנטינה: המדינות "האומללות" ביותר בעולם

מחקר חדש מדרג 108 מדינות לפני פרמטרים כלכליים שונים - מי המדינה האומללה ביותר בעולם, ואיפה נמצאות ישראל והרשות הפלסטינית

25.01.2015, 22:02 | שירות כלכליסט

ונצואלה ניצבת בראש דירוג המדינות האומללות ביותר בעולם, זו השנה השנייה ברציפות, ואחריה ארגנטינה וסוריה. הנתונים פורסמו במחקר של מכון קאטו לחקר מדיניות ציבורית, אשר סקר את מצבן של 108 מדינות מרחבי העולם.

קראו עוד בכלכליסט

מדד האומללות, כפי שכינה אותו החוקר פרופ' סטיבן האנק ממכון קאטו, מבוסס על חיבור שיעורי האינפלציה, הריבית, האבטלה ונתוני יוקר המחיה, מהם הוחסר התוצר השנתי. ישראל, המדורגת במקום ה-85 מתוף 108 (מקום 24 מתחתית הרשימה), ממוקמת מתחת לניו זילנד ומעל בריטניה, לאחר שקיבלה ציון של 11.16 במדד.

הפגנה בקראקס בירת ונצואלה. במקום הראשון בדירוג זו השנה השנייה, צילום: בלומברג הפגנה בקראקס בירת ונצואלה. במקום הראשון בדירוג זו השנה השנייה | צילום: בלומברג הפגנה בקראקס בירת ונצואלה. במקום הראשון בדירוג זו השנה השנייה, צילום: בלומברג

בשנה האחרונה מדד האומללות של ונצואלה זינק בכ-27 נקודות ל-106.03, מה שמציב את המדינה הדרום אמריקאית בהפרש של כמעט 40 נקודות מעל לארגנטינה המדורגת שנייה. בשני המקומות הבאים מדורגות, כאמור, סוריה ואוקראינה, המתמודדות עם מלחמות בשטחן. אוקראינה עלתה ב-19 מקומות מהדירוג של השנה שעברה, אל המקום הרביעי. איראן סוגרת את "החמישייה הראשונה".

חמש המדינות שהוכתרו כמדינות הכי פחות אומללות הן ברוניי, שוויץ, סין, טיוואן ויפן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות