אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצהרת ההון של טרכטנברג היתה חסרה: לא הזכיר חשבון של 170 אלף דולר צילום: עמית שעל

הצהרת ההון של טרכטנברג היתה חסרה: לא הזכיר חשבון של 170 אלף דולר

מועמד המחנה הציוני לתפקיד שר האוצר פרסם בשבוע שעבר הצהרת הון שבה לא הוזכר חשבון בארה"ב; מקורביו: "החשבון הושמט בטעות"

25.01.2015, 16:46 | אורי תובל
מועמד המחנה הציוני לתפקיד שר האוצר, פרופ' מנואל טרכטנברג, מחזיק ב-176 אלף דולר בחשבון בנק בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר פרסם טרכטנברג הצהרת הון, אולם החשבון לא הוזכר. מקורביו הסבירו כי החשבון הושמט בטעות. לפי המידע שמסר טרכטנברג, את החשבון המשותף לו ולאשתו נדין, כיום המשנה לנגידת בנק ישראל, הוא פתח בעת לימודיהם בהרווארד בשנת 1978. החשבון שימש אותם בשנות השבתון בארצות הברית, ולפי טרכטנברג ההפקדה האחרונה היתה ב-2007 כשהופקדו שם כספים שהתקבלו בירושה מפרופ' קן סוקולוב.

בנוסף, נמסר מפרופ' טרכטנברג כי הוא צפוי לקבל פנסיה תקציבית מאוניברסיטת תל אביב בגובה 19 אלף שקל בחודש ברוטו, החל מגיל 68 כלומר בעוד כארבע שנים.

בשבוע שעבר פרסם טרכטנברג כי הוא מחזיק בדופלקס של 5.5 חדרים בבניין משותף בשכונת נאות אפקה בתל אביב שנרכש ב-2006 ב-2.2 מיליון שקל ושוויו מוערך כיום ב-3.5 עד 4 מיליון שקל. יש לו תוכנית חיסכון של 440 אלף שקל, קרנות פנסיה והשתלמות בסך 2.3 מיליון שקל ונכסים המנוהלים בנאמנות עיוורת בסך מיליון שקל - זאת בשל תפקידה של אשתו. בנוסף יש לו פק"מ של 190 אלף שקל.

טרכטנברג. החשבון נפתח בשנת 1978 בזמן שהוא ואשתו למדו בהרווארד , צילום: עמית שעל טרכטנברג. החשבון נפתח בשנת 1978 בזמן שהוא ואשתו למדו בהרווארד | צילום: עמית שעל טרכטנברג. החשבון נפתח בשנת 1978 בזמן שהוא ואשתו למדו בהרווארד , צילום: עמית שעל

לפי הפרסום, אין לו תיק מניות או הלוואות, אין לו רכב והיתרה בחשבונו 4,000 שקל. טרכטנברג היה עד לאחרונה פרופסור בבית הספר לכלכלה באוניברסיטת תל אביב וראש הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה. בעבר היה ראש המועצה הלאומית לכלכלה. אשתו נדין היתה בעבר בכירה בבנק הפועלים והמשנה לדיקן בית הספר לכלכלה במרכז הבין תחומי.

יצויין כי בארץ אין חוק המחייב נבחרי ציבור לחשוף את נכסיהם, אולם במחנה הציוני החליטו להציגה מיוזמתם. לפני כשבועיים חשפו גם יו"ר העבודה יצחק הרצוג ויו"ר התנועה ציפי לבני את נכסיהם.

הערב יציג הרצוג במרכז המפלגה את הרשימה הסופית שתתמודד בבחירות. טרכטנברג, כך פורסם אתמול, יוצב במקום ה-11.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות