אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יגאל דמרי: "אין לי כוונה להשתלט על בוני התיכון" צילום: נמרוד גליקמן

יגאל דמרי: "אין לי כוונה להשתלט על בוני התיכון"

בעל השליטה בחברת הנדל"ן למגורים י.ח.דמרי הפך לבעל עניין בחברה המתחרה בוני התיכון לאחר מסע רכישות של 2.6 מיליון שקל בבורסה. דמרי: "יש לי אמון בפעילות החברה ובהנהלה שלה"

26.01.2015, 09:12 | אורן פרוינד

איש הנדל"ן יגאל דמרי ממשיך להגדיל את אחזקותיו בחברת הנדל"ן בוני התיכון, שבשליטת משפחת פרץ. בחודש האחרון רכש דמרי באופן פרטי מניות של בוני התיכון בהיקף של 100 אלף שקל בבורסת תל אביב וצבר אחזקה של 5.26% בשווי 2.6 מיליון שקל. בשיחה עם "כלכליסט" הכחיש דמרי כי הוא מנסה להשתלט על המתחרה בתחום הנדל"ן למגורים בישראל, אולם התקשה להסביר מדוע בחר להשקיע דווקא בה. 

קראו עוד בכלכליסט

מאמין בפרויקטים

"אין לי שום כוונה להשיג עמדת שליטה בבוני התיכון", אמר דמרי. "בשנים האחרונות רכשתי מניות שלה בגלל הירידה במחירן והאמון שיש לי בפעילותה ובהנהלה שלה. לאחרונה הגדלתי את אחזקותיי בחברה והפכתי לבעל עניין, אבל אין לי כוונה כלשהי להשיג שליטה בה", אמר דמרי ל"כלכליסט".

דמרי סירב לפרט מדוע בחר דווקא במניה של בוני התיכון, שאין בה מסחר כמעט; החברה רשמה בשלושת הרבעונים הראשונים של 2014 הפסד של 15 מיליון שקל לבעלי המניות. גורמים המקורבים לדמרי הסבירו את הרכישות שלו במחיר המניה הנמוך. "לא צריך להיות אנליסט גדול כדי להבין שהמניה של בוני התיכון נסחרת במחיר נמוך מאוד ביחס לשווי הכלכלי שלה", אומר אחד המקורבים. עוד אמר המקורב כי "דמרי משקיע רק במה שהוא מבין — וזה נדל"ן. הוא מכיר את הפרויקטים של החברה ויודע שהם מתומחרים לא נכון בבורסה בתל אביב".

לבוני התיכון יש כיום חמישה פרויקטים של מגורים בישראל, בין היתר בערים ירושלים, חולון, כפר סבא, נתניה ורחובות. החברה נסחרת בתל אביב בשווי של 52 מיליון שקל לאחר שרשמה בחודש האחרון עלייה של 33%, בין היתר בעקבות הפיכתו של דמרי לבעל עניין בה לפני חודש. גם אג"ח החברה נסחרות בתשואות יציבות לפדיון של 4%–8.5%.

בשלושת הרבעונים הראשונים של 2014 רשמה בוני התיכון הכנסות של 119 מיליון שקל, ירידה של 30% לעומת התקופה המקבילה. בין הגורמים לירידה בהכנסות: תוכנית 0% מע"מ של שר האוצר לשעבר יאיר לפיד, שהביאה לקיפאון בשוק הדירות בישראל.

י.ח.דמרי מגייסת

במקביל ממשיך דמרי לגייס חוב לחברת הנדל"ן שלו י.ח.דמרי. ביום חמישי האחרון השלימה החברה את השלב המוסדי של הנפקת האג"ח החדשה (סדרה ה') וזכתה לביקושי יתר בהיקף של 284 מיליון שקל — פי שניים מהסכום שביקשה לגייס. בסופו של יום גייסה י.ח.דמרי 157 מיליון שקל, והיא צפויה להגדיל את הגיוס בשלב הציבורי בעוד כמה ימים.

האג"ח המונפקות של י.ח.דמרי הן אג"ח סטרייט שקליות בלתי צמודות שעומדות לפירעון בשנים 2017–2021. המח"מ של האג"ח הוא 3.95 שנים, ושיעור הריבית השנתית שנקבע במכרז ההנפקה הוא 3.5%. זאת בהשוואה לריבית מקסימלית של 4.17% שהציעה למשקיעים.

במקביל לגיוס האג"ח השלימה י.ח.דמרי בחודש שעבר הנפקת מניות בהיקף של 29.3 מיליון שקל. היא סיימה את הרבעון השלישי של שנת 2014 בעלייה של פי 2.5 בהכנסות ל־292.2 מיליון שקל. בשורה התחתונה סיימה חברת י.ח.דמרי את הרבעון השלישי של 2014 בעלייה חדה ברווח הנקי המיוחס לבעלי המניות — ל־77.5 מיליון שקל, לעומת 4.2 מיליון שקל ברבעון המקביל ב־2013.

בוני התיכון נסחרת בתל אביב בשווי של 52 מיליון שקל לאחר שרשמה בחודש האחרון עלייה של 33%, בין היתר בעקבות הפיכתו של דמרי לבעל עניין בה לפני חודש

יגאל דמרי, צילום: נמרוד גליקמן יגאל דמרי | צילום: נמרוד גליקמן יגאל דמרי, צילום: נמרוד גליקמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות