אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גראס-פון: אפליקציות משלוחי הסמים הקלים מביסות את הרשויות

גראס-פון: אפליקציות משלוחי הסמים הקלים מביסות את הרשויות

שינויים בחקיקה בתחום מכירת המריחואנה בארה"ב גררו זינוק בפעילות אפליקציות משלוחי סמים עד הבית. חברות הטכנולוגיה ורשויות החוק מנסות להיאבק בהן - עד כה, בהצלחה מוגבלת מאוד; על כל יישום שנסגר, מופיע אחד חדש

26.01.2015, 14:56 | נמרוד צוק

בעקבות גל תקנות הלגליזציה של מריחואנה בשורה של מדינות ארה"ב, החלו לצוץ לאחרונה אפליקציות רבות שמציעות שירות בנוסח אובר למי שרוצה להזמין משלוחי סמים קלים ישירות מהסמארטפון. היישומים האמורים הפכו לאתגר של ממש עבור רשויות החוק וחברות טכנולוגיה, שמנסות להצר את צעדי המוכרים. זאת, משום שברגע שאפליקציה אחת נסגרת, נראה שצצות שתיים חדשות במקומה.

קראו עוד בכלכליסט

נגד אפליקציית Nestrop, לדוגמה, שמציעה שירות של הזמנת משקאות אלכוהוליים ומריחואנה רפואית עד הבית באיזור לוס אנג'לס, הוצא בחודש שעבר צו מטעם בית המשפט העליון של העיר, שאוסר עליה לפעול בתחומיה. זאת משום שהפרה, לטענת השופט, סעיף בחוק "Proposition D" שמסדיר את ההפעלה של חנויות למכירת מריחואנה רפואית ואוסר על ביצוע משלוחים. כעת שוקלים יוצריה להעביר את הפעילות לערים אחרות ובמקביל אוספים כסף בקמפיין מימון המונים להגשת ערעור על הצו.

אפליקציית משלוחי סמים אמריקאית אפליקציית משלוחי סמים אמריקאית אפליקציית משלוחי סמים אמריקאית

אפליקציה נוספת, Time for Dave, מציעה שירות דומה לבעלי מכשירי אייפון בסיאטל. החברה פיתחה גם גרסת אנדרואיד, אבל גוגל הסירה את דף הורדת האפליקציה וכעת מוצגת במקומו הודעת שגיאה המצהירה שהאפליקציה הפרה את תנאי השימוש של החברה.

על פי כתבת תחקיר שהתפרסמה בסוף השבוע באתר באזפיד, חברות טכנולוגיה בהן אפל ואינסטגרם מנטרות באופן הדוק חשבונות (במקרה של אפל, של מפתחי אפליקציות) של יזמים שמתעסקים בכל דבר הקשור במריחואנה, מחשש שיואשמו בסיוע לפעילות פלילית, וחברות בתחום נמצאות כל העת בסיכון לאבד ללא אזהרה מוקדמת את היכולת לתקשר עם קהל הלקוחות שלהם דרך הפלטפורמות הדיגיטליות.

בין האפליקציות נוספות שמנסות להכנס לנישה אפשר למצוא את Eaze, שפועלת בסן פרנסיסקו ומחקה את המודל של אובר בדרך נוספת, כשהיא מאפשרת לכל מי שמעוניין להפוך לנהג שליחויות בתשלום, את Meadow שפועלת גם היא באיזור המפרץ ומטפלת בצד המשלוח בלבד, כשהמשתמש יכול לבחור משורה של ספקים שעובדים עם החברה, ואת קאנרי, אפליקציה שפועלת בסיאטל ומנסה להמנע מעימותים עם רשויות החוק שאוסרות גם שם על משלוחים באמצעות שיתוף פעולה הדוק עם גורמי האכיפה והפעלת תהליך אימות יסודי שאמור למנוע שימוש לרעה על ידי קונים שאינם צרכני מריחואנה רפואית במרשם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות