אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלינגר  דורשת: לחשוף לציבור את מבנה תגמול סוכני הביטוח צילום: אבי אוחיון, לע"מ

סלינגר דורשת: לחשוף לציבור את מבנה תגמול סוכני הביטוח

המפקחת על הביטוח הפנתה את דרישת הפרסום באתרי האינטרנט לחברות הביטוח ובתי ההשקעות, כחלק מהמאבק נגד דחיפת סוכני הביטוח לשיווק מוצרי פנסיה יקרים

26.01.2015, 13:28 | רחלי בינדמן

המפקחת על הביטוח דורית סלינגר עולה מדרגה במאבק נגד פיתוי סוכני ביטוח לשווק מוצרי פנסיה יקרים. בחוזר מיוחד דרשה סלינגר מחברות הביטוח ובתי ההשקעות לפרסם באתרים שלהן את הדרך בה הם מתגמלים את את סוכני הביטוח שלהם.  

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת ההוראה החדשה יידרשו הגופים לפרסם את המבצעים שהם מציעים לסוכנים, את תנאי המבצעים ואת שמות הסוכנים שזכו בהם.

החוזר מצטרף לנייר עמדה שפרסמה המפקחת לפני שבוע, שבו הציגה את התנגדותה לתגמול סוכני ביטוח הנגזר מגובה דמי הניהול שמשלמים החוסכים. נייר העמדה התפרסם לאחר חשיפת "כלכליסט" שבה דווח על מבצע של חברת הביטוח הראל. במבצע זה הוצעו לסוכנים פרסים בהיקף של אלפי שקלים בגין גיוס חוסכים חדשים לקופות הגמל וההשתלמות המתאפיינות בדמי ניהול גבוהים - עד כדי קרבה לרמה המקסימאלית המותרת של דמי ניהול.

לסלינגר אין בשלב זה סמכות חוקית לשנות את מבנה התגמול של הסוכנים, שעל פיו מתנהל הענף מזה שנים ארוכות. אף שפירסמה טיוטת תקנות בנושא, עשוי לעבור זמן רבע עד לאישור סופי של התקנות. בינתיים משתמשת סלינגר בכלי השקיפות, בין השאר באמצעות חשיפת שיטות הפיתוי של הסוכנים.

המהלכים האחרונים של המפקחת זכו לתמיכת לשכת סוכני הביטוח ברמה הפורמלית, אך עוררו זעם "מאחורי הקלעים" - סוכנים וגופי פנסיה אינם מקבלים בהנה את ניסיונה "לשנות סדרי עולם" בתחום שיווק מוצרי הפנסיה.

התגמולים יחשפו, צילום: שאטרסטוק התגמולים יחשפו | צילום: שאטרסטוק התגמולים יחשפו, צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות